HABER

iPhone 5′e farklı rakip

iPhone 5′e farklı rakip

Kindle, Bulut hizmetleri ve E-kitap mağazasıyla birçok farklı konuda faaliyet gösteren Amazon, yeni Kindle Fire modeliyle tablet pazarına da giriş yaptı.

Analistler Amazon’un yakında akıllı telefon pazarına da adım atacağını söylüyor.

Amazon Kindle Fire, iPad ve Galaxy Tab gibi ürünlerle baş edebilecek kalitede değil. Nitekim firmanın amacı da birebir rekabet yerine farklı bir alan yönelmek. 499 dolar civarında fiyatlara satılan rakiplerine karşı Fire, 199 dolarlık fiyat etiketiyle ilgi çekiyor. Üstelik Android işletim sistemiyle çalışan bu ürün, ücretsiz e-dergi ve kitap gibi ekstralarla birlikte geliyor.

Kindle Fire ile pazara hızlı giriş yapan Amazon, yakında akıllı telefon pazarına da adım atabilir. Citigroup analistlerinden Kevin Chang, yaptığı bir açıklamada Amazon’un 2012’nin dördüncü çeyreğinde ilk akıllı telefonunu piyasaya süreceğini söyledi. Bu tarih, Apple’ın iPhone 5’i piyasaya sürmesi beklenen tarihle aynı döneme denk geliyor.

Komponent üreticilerinden gelen bilgilere dayanarak bu açıklamayı yaptığını belirten Chang, Amazon akıllı telefonun Foxconn tarafından üretileceğini söylüyor.

Tabletini 199 dolara satan Amazon’un, akıllı telefonunu da 150-170 dolar arasında bir maliyetle üretmesi bekleniyor. Fakat Amazon Fire, üretim maliyetini altına yani zararına satılıyor. Akıllı telefon konusunda da benzer strateji izlenirse fiyat 130-140 dolar civarına inebilir.

Amazon, sunduğu servisler sayesinde iPhone’a iCloud ve iBook gibi konularda rakip olabilir. Fakat Android işletim sistemi kullanması beklenen bu akıllı telefonun asıl rakibi yine uygun fiyatlı Android’ler olacak gibi.

[

****](http://www.scroll.com.tr/57479/xbox-720nin-cikis-tarihi-belli-oldu-mu/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön