HABER

İran medyasından inanılmaz iddia!

İran medyası: "3 haftada bin 200 terörist Türkiye üzerinden Suriye'ye girdi"

TAHRAN(ANKA) - İran'da tepki yaratan Ankara'nın Suriye politikası nedeniyle Türkiye karşıtı haberleriyle dikkat çeken İranlı medya, El Nusra Cephesi'ne katılmak üzere "3 haftada bin 200 teröristin Türkiye üzerinden Suriye'ye girdiğini" iddia etti.

FNA haber ajansı, bir siteye konuşan El Nusra Halep komutanı Nureddin El Halabi'nin "bin 200 kadar yabancı ve Arap savaşçısının Humus, Dera ve Şam'da Suriye rejimine karşı diğer militanların yanısında mücadele etmek için Türkiye üzerinden Suriye'ye girdiklerini" söylediğini yazdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
şaşırtıcı mı? değil, iktidarın pkklılara neden çok sevdiğini ve koruma kollama adına gerekirse iktidarını kaybetmeyi bile göze aldığını anlıyor musunuz, teröriste özgürlük savaşçısı diyorlardı, bakın aynı özgürlüğü şimdi suriyeye getirmeye çalışıyorlar! esad rejimi iyidir kötüdür lafım yok fakat bizim bu işlerin aracısı olmamız kesinlikle yanlış bunu biliyorum.
eset dostun sıkıştımı yoksa
yön verilen ülke değil yön veren ülke olacaksın iran yıllarca besledi suriyede aynı hala beslyorlar teroristleri birazda biz kışkırtalım nolacak bakalım dünyanın düzeni bu
Geri Dön