Tüm dünyaya duyurdu! İran, Rusya'nın talebini kabul etti!

Son dakika haberine göre, İran'ın Rus bombardıman uçaklarının İran hava sahasını ve yakıt ikmali için Hemedan eyaletinde bulunan NOJEH hava üssünü kullanmasına izin verdiği belirtildi.

Tüm dünyaya duyurdu! İran, Rusya'nın talebini kabul etti!

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tasnim'in Askeri Haberler Servisi Editörü Hossein Dalirian, İranlı yetkililerin, Rus bombardıman uçaklarının ülkenin hava sahasını ve yakıt ikmali için Hemedan eyaletindeki NOJEH Hava Üssü'nü kullanmalarına izin verdiklerini belirtti. Dalirian, Twitter hesabından, "İran, Rusya'nın isteği üzerine bu ülkeye ait uzun menzilli bombardıman uçaklarının ülkemizin hava sahasını kullanmasını hatta yakıt ikmali için Hamedan'da bulunan Nojeh Hava Üssü'ne iniş yapmalarını kabul etmiş durumda." paylaşımında bulundu.

'GİZLİ GÖRÜŞMEDE İLETİLDİ'

Devrim Muhafızları Ordusu'na yakınlığıyla bilinen Tasnim'in editörü, Rusya'nın, İran hava sahasını kullanabilmesi yönündeki isteğin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in temsilcisi tarafından İranlı yetkililere iletildiğini ileri sürerek, "Bu istek, Putin'in temsilcisi ve Şemhani arasında gerçekleşen gizli görüşme esnasında İranlı tarafa iletilmiştir." ifadelerini kullandı.

SÜRPRİZ ZİYERET GERÇEKLEŞTİRMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev, 10 Nisan Salı günü Tahran'a sürpriz ziyaret gerçekleştirmiş ve İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani ile kapalı kapılar ardında görüşmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
bu nasil bir oyun amerika israrla vurmak istiyor suriyeyi israil binlerce masum bebegi öldurdu filistinde kimse ses cikarmadi bu öldurme olaylarini israilden baskasi yapamaz allah belalarini versin tum musluman dusmanlarinin amin
Helal olsun İran yani Dostunu düşmanını bil
bombayi atan israil onlar binlerce masum bebegin katilleri ve kimse ses cikarmadi amerika israrla vurmak istiyor suriyeyi bunun nasil bir oyun oldugunu allah bilir
Adamlar ya helal olsun
Eskiden savaşlarda haberci kuşlar vardı şimdi ki çağda twitter
Bu orta doğuda ne kimin neresinde belli değil.
Rusya ve İran...Suriyedeki siviller üzerinde Kimyasal silah kullanılmasını eleştirmeyen, Esed destekçisi 2 devlet ... Esed'in sırtını dayadığı 2 devlet. Ve bizzzz...? Ve bizz..!
@uyurgezer33 uyur gezer. Esat tam kazanırken niye kimyasal kullansın. Uyu ve gez sen.. Abd sizi kurtarır tıpkı afganistan ırak libya gibi..
Ni hayet abd bozuk ekonomisi için dünyayı savaşa sokacak.
Diğer Haberler