HABER

İşçiler gözyaşlarına boğuldular

Mersin'in Anamur ilçesindeki Devlet Hastanesinde temizlik ve bilgi işlem şirketlerinde çalışan 32 işçi hiçbir gerekçe gösterilden işten çıkarıldı.

İşçiler gözyaşlarına boğuldular
Ekmeğin aslanın ağzında olduğu günümüzde 32 işçi yeni yılın ikinci gününde işsiz kaldı. Kadın, erkek demeden gözyaşlarına boğulan işçiler "erkekler ağlamaz" sözünü boşa çıkardı.
Mersin'in Anamur ilçesindeki Devlet Hastanesinde temizlik ve bilgi işlem şirketlerinde çalışan 32 işçi, sözleşmelerinin yenilenmemesini protesto etti.
Hastane bahçesinde toplanan grup adına basın açıklaması yapan temizlik işçisi Fatih Kurt, işlerine son verildiğini dün mesaiye geldiklerinde öğrendiklerini belirterek, “Bize daha önce bilgi verilmedi. Sözleşme yapılmayacağını öğrendiğimizde çok şaşırdık” dedi.
Yeni temizlik şirketinin 44 işçiden 22'si, bilgi işlem şirketinin de 40 işçiden 10'u ile sözleşme yenilemediğini ifade eden Kurt, “Aramızda engelliler, yaşlı annesine bakanlar, çocuğu doğacak olanlar var. Yıllardır şirketler değişir ama işimize devam ederdik. 32 kişinin ekmeği elinden alınmıştır” diye konuştu.
Kendilerine hastane yönetimi ve şirketlerin yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadığını öne süren Fatih Kurt, “Kimseye ulaşamıyoruz. İşimize geri dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
İşçilere destek veren Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Ali Yılmaz Sarıoğlu da işçilerin sözleşmelerinin yenilenmesi için ilgililerle görüşeceğini söyledi.
Aralarında engellilerin de bulunduğu gruptan bazı kişilerin açıklama sırasında gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.
Grup, açıklamanın ardından pazartesi günü hastane önünde yeniden toplanmak üzere dağıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön