'İslam' gafıyla YouTube'da rekor kırdı

Avustralyalı acemi politikacı Stefani Banister'in seçim kampanyasının başlamasıyla bitmesi bir oldu.

'İslam' gafıyla YouTube'da rekor kırdı

Fiyaskoyla sonuçlanan kampanyanın nedeni, 27 yaşındaki Banister'in katıldığı televizyon programında ‘İslam’ı bir ülke zannettiğini’ söylemesi oldu. Banister'ın YouTube'a düşen videosu 4 günde neredeyse 500 bin kişi tarafından izlendi.

Avustralyalı iki çocuk annesi politikacı, İslam'ı bir ülke sandı. Stefani Banister adındaki acemi politiacı, bir televizyon kanalına verdiği mülakatta yaptığı gaflarla siyasi kariyerini başlar başlamaz bitirdi.

Banister'ın politika kariyeri, sadece 48 saat sürdü.

Banister, katıldığı televizyon programında, “Bir ülke olarak İslam'a karşı çıkmıyorum. Ama kurallarının burada Avustralya'da hoş karşılanacağını sanmıyorum” ifadesini kullandı.

Göçmen karşıtı Tek Ulus Partisi'nin adayı olan Banister, "haram" ile "Kuran"ı da karıştırdı. Banister, “Avustralyalılar'ın yüzde 2'sinden daha azı haram'a bağlı” dedi.

SARAH PALİN BENZETMESİ

Acemi politikacı, sadece İslam'la ilgili değil, Yahudilerle ilgili de gaf yaptı. Banister, “Museviler haram'a bağlı değil. Onlar hazreti İsa'yı inanıyor” diyerek herkesi şaşkına çevirdi. Stefani banister, bu sözleriyle ülkede alay konusu olunca 7 Eylül'de yapılacak seçimlerde milletvekili adaylığından çekildiğini duyurdu.

Banister, gaflarıyla 2008'de ABD’de başkan yardımcılığı içim aday olan Alaska eski valisi Sarah Palin'e benzetildi. Banister'ın röportajı, YouTube'da dört gün içinde yaklaşık 500 bin kişi tarafından izlendi.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
TAYYİB AĞADAN BİRAZ GAF DERSİ ALMAN GEREKİRDİ TABBİ KAYBEDERSİN
Kılışdaroğlu da çok gaf yaptı ama Bi erkeklik yapamadı...istifa edemedi... İstanbul belediye başkanlığına aday ben topbaştan da iyi biliri. nurtepeyi de kağıt tepeyi de bilirim diyordu..olmayan semtleri bile bilebiliyor yaaaa... Su çok pahalı diyor .. soruyorlar ne kadar bilmiyor... Af toplumasal barış için lazım diyor. başka bir toplantıda affa karşıyız diyor... %40 oy almazsan istifa ederi dedi... Kılıçdaroğlunun gaflarına bir bakın internetten gülün neşelenin....
buraya gel sadece ''muhalefet'' karşıtı ol seni milletvekili yapsınlar.
bu kadına küfürler atarak dininizi kurtarırsınız sizin gibi müslümanlarada bu yakışır. aslında Müslümanlık için en tehlikeli yaratıklar sizlersiniz o kadın değil
Bunun gibilerini chpde genel başkan, genel başkan yardımcısı oluyorlar... Zamanında hukuk bilmeyen hukuçular vardı aynı kafayı yaşıyorlar...
Bizdeki gafci kemalin gaflarini dünya medyasina verseler dünya nüfusunun yarisi gülmekten ölür.
TAYIPIN YANIN GEL ÖRETSİN SANA İSLAM ONDA SORLUYOR
kılıçdaroğlu kaçırmaz bunu...el ele sandıklarını ararlar seçim zamanı.....
Böyle batılı bazı kaltak kadın politikacıların Ülkemiz ve İslamiyet için bilip bilmeden ahkam kesmeleri bu pezevenk batılıların ne kadar art niyetli olduklarının en bariz göstergesidir,
RTE nin bingöllülere diyarbakırlılar demesinin yanında buneki
salak ayağına yatıp nemalanma amacı ile akılsızca kampanya yapmış. gezizekalının teki işte. bizdede aynılarından var. taksimde gördün bir süre önce.
İSLAM HAKKINDA EN UFAK BİLGİN YOK BELLİ HADİ ONU GEÇTİM BİLMEDİĞİN KONU HAKKINDA NEYE KARŞI ÇIKIYORSUN .. ÖNYARGI... ZATEN KONU İSLAMSA FARK ETMEZ HERŞEYE OLUMSUZ YAKLAŞ OY TOPLARSIN MANTIĞI ..
bizde de var böleleri hem de prof olmuş..ayet lere iğrenç diyecek kadar cahil...
İşte allah insanı böyle şaşırtırır :D:D:d
bu kadın türkiyede başbakan adayı olsa oyumu veriridim sırf güzelliği için :) oyoy kıyamam yaw
işte avrupada bunun gibi kız çocukları ülkeler ve dünya siyaseti hakkında karar veriyor. düzmece ermeni soykırıını falan oyluyor bunlar ermeniyide din olduğunu düşünür.
islamı bilseler kulaktan duymayla uzaktan görmeyle nüanslara takılmayla islam anlaşılmaz bu yuzden bilmeden bu kadında bilmediğinin düşmanı olmuş
Avusturalya'da medrese,Kuran kursu vardı da Banister mi gitmedi yani?Siz İslam'ı öğrettiniz de bu kadın mı öğrenmedi.İslamın adını duymayan bu bayan değil,duyduğu halde yüz çeviren Avusturalyalılar utanmalı bence.
Budistlerde harama bağlı değil onlar Kanguruya bağlı :)
kültürsüz göpçük
Bu bayanı gördükten sonra Tansu ÇİLLER e haksızlık mı yapmışız yahu?
bizde de demokrasiyi sadece oy vermek zanneden kişiler var.ilgilisine duyurulur.
Bizde bunlardan çok var.
İslamabad diye bir yer duymuş, ülke zannediyor.
Ne acı. Bilmediklerinizin yabancısısınız. Ülkemizdeki solcular solculuğu dinsizliğe bağladıkları için onlar da yabancılar. Solcu olup da namaz kılan , oruç tutan kaç kişi var.
islam düşmanları hep cehalletten. islam doğrulugu dürüstlugu adaleti yardimlasmayi temizligi hoşgörüyu ilimi emreder cirkinlikleri yadaklar.postal yalayicilar muslumanim diyeni goruyoz diyene kadar. kendileri bi acip okuyup Müslümanlığı kendi yadasin da alem bi müslüman görsün
öyleler miliyetçşi ayağı ile politika yaparlar, ya dini ya etnik yada yabancıları alet edip politika yaparlar kafa boş.
Bu tam sarışınmış
Sanki bizi yönetenler çok mu farklı ???
Demekki malafatı görse sağanın cücüğü sanacak.Brilerinin lavı boru sandığı gibi.
Avustralya'ya batı toplumu diyen zihniyetten bi farkı yok bu kadınında..!
saçı uzun, aklı kısa, parası bol olan biri
Tam bir geri zekalıymış, birileri kullanmak istemiş bu yüzden ama beklediklerinden fazla aptal çıkınca POT kırmış zavallı.
E bizde hiç yok sanki... Şafii mezhebini din zannedenler, mekruhla haramı yan yana getirenler, farzı kazayı sünnetten ayıramayanlar, şeytanın melek olduğunu zannedenler (bir zamanlar meleklere imam olacak kadar ilimde ilerleyen bir cindir.Sonra Allah katından kovulmuştur) Kuranda "ü" sesininin omadığını bilmeyenler, tavuğu kurbanlık hayvan yerine koyanlar vs vs...
Bundan bizde çokkkkkkkkkkk:))))))
sanki islamı bizimkiler çok mu iyi biliyor. onlarda siyasetle karıştırıyorlar.
en azindan bi ulke biliyo bizim bazi politikacilarimizda islami dusman bellemis onlarin yaninda bunun ki hicbisey..
eskıden demokrasi oy vermekti ama şimdi oy aqlamayanlar için değil
Diğer Haberler