İsrail askerleri, Gazze'de 15 günlük bebeği öldürdü

GAZZE (İHA) - İslami El Cihat örgütü liderlerinden Yusuf El Semir'in bulunduğu eve düzenlenen saldırıda, 15 günlük Emira Ebu Akr adlı bir bebek İsrail askerleri tarafından öldürüldü.

Saldırıda ağır yaralanan anne ve diğer aile yakınları, Gazze'nin merkezindeki Deyr El Belah bölgesindeki Şüheda Aksa'da hastaneye kaldırıldı. El Şifa El Tıbbi Polikliniği'nden alınan Emira adlı bebeğin cesedi, cenaze namazının ardından Şehitler Kabristanı'na defnedildi. İslami El Cihat bayrağına sarılı Emira'nın cenazesine katılan silahlı militanlar havaya ateş ederek, İsrail saldırılarını protesto etti.

Atıf Ebu Akr, "Bu bir bebek, hiçbir suçu yok annesinin kucağında vurdular. Annesi de ağır yaralı, şu an hastanede. Bunlar mı direnişçi? Artık kimseden bir şey beklemiyoruz. Binlerce insanımız öldürüldü, dünya sessiz kaldı. Biz kanımızın son damlasına kadar İsrail saldırına direneceğiz" dedi. Rami Ebu Akr, "Annesiyle beraber bir hasta ziyaretine gitmişlerdi, daha henüz iki haftalıktı, suçsuzdu ama kasıtlı olarak İsrail tarafından hedef alındı" ifadelerinde bulundu.

Rami Ebu Asr adlı Filistinli ise uluslararası toplumdan, Filistin halkını İsrail işgalinden kurtarmaları çağrısında bulundu.