HABER

İsrail Büyükelçisi Dışişlerine çağrıldı

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

İsrail Büyükelçisi Dışişlerine çağrıldı

Dışişleri Bakanlığı, İsrail tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına gösterilen sert tepki ve Tel Aviv’deki Türk Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’a yapılan küçük düşürücü muamele üzerine İsrail’in Ankara Büyükelçi Gabby Leby’yi çağırarak duyulan rahatsızlığı dile getirdi.

Gabby Levy ile Bakanlıkta görüşen Müsteşar Feridun Sinirlioğu’nun, Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirirken “Türkiye bize vaaz veremez” yönündeki ifadeler kullanan İsrail’in açıklamasına ilişkin “izah” istediği öğrenildi.

Bu arada, Sinirlioğlu’nun, “Kurtlar Vadisi” ile ilgili olarak İsrail Dışişleri Bakanlığına çağırılan Türk Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’a yapılan küçük düşürücü muameleyi “kabul edilemez” olduğunu da vurguladı.

Oğuz Çelikkol, Pazartesi günü İsrail Dışişleri Bakanı Danny Ayalon tarafından Bakanlığa davet edildi. Çelikkol’u koridorda bekleten Ayalon, kendisi yüksek bir koltuk otururken Çelikkol’u alçak bir kanepe oturttu. Bunun görüntülenmesi için medyayı çağıran Ayalon, medya önünde de Çelikol’un elini sıkmayı reddetti. (ANKA)

Geri Dön