HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İsrail'e en büyük saldırılardan biri! Dünyayı sarsan son dakika... Hizbullah'tan füze yağmuru geldi

Geçtiğimiz günlerde İsrail'in kuzeyini roket yağmurunu tutan Hizbullah bir son dakika gelişmesiyle daha dünyanın gündeminde. İsrail'in kuzeyine şimdi de en büyük saldırılardan biri gerçekleşti. Bu sırada BM Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonunda İsrail'in katliamıyla ilgili kritik bir gelişme yaşandı.

İsrail'e en büyük saldırılardan biri! Dünyayı sarsan son dakika... Hizbullah'tan füze yağmuru geldi

Son dakika haberi: İsrail'de roket sesleri! Hizbullah bugüne dek en büyük saldırılarından birini gerçekleştirdi. İsrail ordusu radyosunun geçtiği habere göre Lübnan'ın güneyinden İsrail'in kuzey bölgelerine yönelik yoğun bir füze saldırısının meydana geldiği ifade edildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

7 EKİM'DEN BU YANA BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Haberde, Safed, Taberiya kenti ile sınır hattındaki Yukarı Celil bölgesindeki birçok yerleşim biriminde sirenlerin çaldığı kaydedildi.

Taberiya kentine yönelik Hizbullah'ın ilk defa saldırı gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

Times of Israel gazetesinin haberinde sınır hattındaki en az 52 yerleşim biriminde sirenlerin çaldığı aktarıldı.

skldasjldas

İsrail ordusundan yapılan açıklamada Lübnan topraklarından İsrail'in kuzey bölgelerine yönelik yaklaşık 90 saldırının tespit edildiği ve bazılarının etkisi hale getirildiği, bazılarının ise yangına sebebiyet verdiği belirtildi.

İSRAİL KARŞI SALDIRIYA GEÇTİ

İsrail ordu radyosu, İsrail ordusunun Hizbullah saldırısına karşılık olarak Lübnan'ın güneyine yönelik yoğun bir hava saldırısı başlattığını duyurdu.

Hizbullah'tan ise henüz bir açıklama yapılmadı.

HİZBULLAH'IN SAHA KOMUTANI ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Söz konusu füze saldırıları, İsrail’in Lübnan'ın güneyine yönelik düzenlediği hava saldırısında Hizbullah’ın saha komutanı Talib Sami Abdullah’ın öldürülmesinden sonra geldi.

İSRAİL İÇİN SAVAŞ SUÇU KARARI: TOPLU İMHA DAHİL!

Öte yandan BM Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonu, İsrail'i Gazze'de Filistinlileri toplu imha dahil savaş suçları işlemekle suçladı.

Komisyon, 7 Ekim-31 Aralık 2023'te tarafların gerçekleştirdikleri uluslararası hukuk ihlalleri ve işledikleri uluslararası suçlara ilişkin raporunu yayımladı.

İsrail'i Gazze'de Filistinlileri toplu imha dahil savaş suçları işlemekle suçlayan Komisyon, İsrail'den Refah'ta binlerce sivili güvensiz yerlere kaçmaya zorlayan saldırılarını derhal durdurmasını istedi.

(AA)

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler