HABER

İsrail ve Hamas gizlice bir araya gelmiş

KUDÜS (İHA) - İsrail devlet televizyonu, bu ayın başlarında İsrailli bir grup müzakerecinin İngiltere'nin başkenti Londra'da Hamaslı yöneticilerle gizli bir toplantı yaptığını bildirdi.

İsrail devlet televizyonunun haberine göre, İsrailli müzakerecilerle Hamas yetkililerinin Londra'daki toplantısı İngiliz İstihbarat Servisi (M16) eski yöneticilerinden Alistair Crook tarafından organize edildi.

Haberde eski bakanlardan solcu Yossi Beilin'in de katıldığı toplantıda Hamas'ın uluslararası tecritten kurtarılması ve İsrail'i tanıması konularının ele alındığı ifade edildi. Haberde, toplantıya katılan Hamas yetkililerinin İsrail'i tanımayı reddettiği, 20 ya da 30 yıl sürecek bir ateşkes önerdikleri ileri sürüldü.

Haberde gizli toplantıya İsrail'den, 1993 Oslo Anlaşması müzakerecilerinden Yair Hirschfeld, Tel Aviv Üniversitesi Araştırma görevlilerinden Shloma Brom'un da katıldığı kaydedildi. Toplantıda Filistin tarafını Başbakan İsmail Haniya'nın danışmanlarından Ahmed Yusuf'un temsil ettiği öne sürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön