HABER

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail uçakları, akşam saatlerinde Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde bir grup Filistinli militanın bulunduğu alana füze saldırısı düzenledi.

TEL AVİV (A.A) - İsrail uçakları, akşam saatlerinde Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde bir grup Filistinli militanın bulunduğu alana füze saldırısı düzenledi.

Deyr El-Balah'ın doğusuna düzenlenen saldırıda, İslami Cihad grubunun askeri kanadı Saraya El Kudüs militanları olduğu belirtilen 3 Filistinli öldü. Ölenlerin kimliği henüz tespit edilmedi.

İsrail ordu sözcülüğü de Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Deyr El-Balah'ta Filistinli militanların üzerine hava saldırısı düzenlendiğini doğruladı.

Bu arada, ordudan yapılan diğer açıklamada da hava saldırısında ölenlerden Abid Ebu Nasır'ın, El-Kudüs Tugayları'nın önde gelen komutanlarından biri olduğu kaydedildi.

İsrail'in hava saldırısından önce, Gazze'deki militanlar, İsrail'in güneyine 4 havan saldırısı yapmış, havan mermilerinden 2'si Aşkelon'un yakınlarında olmak üzere, hepsi de Gazze toprakları içine düşmüştü.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında aynı konuya değinmiş, artan füze ve roket saldırılarına karşı, derhal ve şiddetle karşılık verileceğini belirtmişti.

Geri Dön