HABER

 İSTANBUL - PARK ALANINA ALICI ÇIKMADI   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin(İBB), 144 milyon 205 bin TL muhammen bedel üzerinden ihale ile satmak istediği Beşiktaş'taki araziye alıcı çıkmadı.

Mehmet DEMİRKAYA/İSTANBUL,(DHA)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin(İBB), 144 milyon 205 bin TL muhammen bedel üzerinden ihale ile satmak istediği Beşiktaş'taki araziye alıcı çıkmadı. İBB Meclisi, Ak Parti Grubu'nun verdiği teklif üzerine, söz konusu 5 bin 764 metrekarelik arazi geçen hafta park alanına alınmıştı. Arazi 2015 yılından beri İBB'nin satış listesinde bulunuyor.
İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut'un başkanlığında toplanan İhale Encümeni, Beşiktaş Dikilitaş Mahallesi 25 Ada, 77 parselde bulunan arsanın satışına teklif veren çıkmayınca dosyayı Emlak Müdürlüğü'ne geri gönderdi. İBB yetkilileri, ihalenin tekrarlanıp tekrarlanmayacağına ilişkin soru üzerine, konuyu Emlak Müdürlüğü'nün vereceğini söyledi.
Beşiktaş Fulya'da bulunan Polat Tower gökdelenin karşısında yer alan İBB'ye ait arazi ilk kez aralık 2015'de satışa çıkartıldı. 2015 yılında araziye 109 milyon 509 bin TL muhammen bedel belirlenmişti. Arazi daha sonra 2 kez daha satış listesine konmuştu. Satış listesine dördüncü kez konan arazi, imar planlarının değişmesiyle yeni bir statü kazandı. Önceki imar planlarında arazi ticaret+konut alanında bulunuyordu ve büyük bir değer taşıyordu.
İBB Meclisi'nin araziyi park alanına alması da henüz kesinlik kazanmış değil. Meclis kararları İBB Başkanının onayını gerektirdiği için, İmamoğlu'nun söz konusu kararı imzalayıp imzalamayacağı merak konusu. Başkan, kararı bir kez daha görüşülmek üzere Meclis'e geri gönderebilir. Meclis salt çoğunlukla kararında direnirse bu kez Başkanın konuyu yargıya taşıma hakkı bulunuyor.

Görüntü Dökümü:
----------
-Alanın havadan görüntüsü

Geri Dön