HABER

İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü kapanıyor mu? Açıköğretim Psikoloji bölümü kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi!

Twitter’da gündem olan ve birçok kişinin karşı çıktığı İstanbul Üniversitesi AUZEF lisans düzeyine psikoloji bölümü mü eklenmişti. AUZEF Psikoloji Bölümü için İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan açıklama geldi. İstanbul Üniversitesi AUZEF’e Psikoloji Bölümü mü kapanıyor mu? Açıköğretim Psikoloji bölümü kapanacak mı?

İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü kapanıyor mu? Açıköğretim Psikoloji bölümü kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi!

İstanbul Üniversitesi AUZEF programına Psikoloji Bölümü eklendiğine dair son günlerde sosyal medyada eleştirilmeye başlanmıştı. Twitter’da gündem olan ve birçok kişinin karşı çıktığı İstanbul Üniversitesi AUZEF lisans düzeyine psikoloji bölümü mü eklenmişti. AUZEF Psikoloji Bölümü için İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan son dakika açıklaması geldi. İstanbul Üniversitesi AUZEF’e Psikoloji Bölümü mü kapanıyor mu? Açıköğretim Psikoloji bölümü kapanacak mı?

SON DAKİKA! İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AUZEF PSİKOLOJİ AÇIKÖĞRETİM PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ KAPANIYOR

İstanbul Üniversitesi AUZEF’ten Psikoloji Bölümü kaldırılacak mı?

İstanbul Üniversitesi AUZEF’ten Psikoloji Bölümü kaldırılacak mı?
İstanbul Üniversitesi AUZEF’ten Psikoloji Bölümü kaldırılacak mı?
YÖK’ü eleştiren vatandaşlara ek olarak Türk Psikologlar Derneği’nden de tepki gelince akıllara İstanbul Üniversitesi AUZEF’ten Psikoloji Bölümü kaldırılacak mı? sorusu geldi. YÖK ve İstanbul Üniversitesi’nden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken vatandaşların tepkisi çığ gibi büyümeye devam ediyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün talimat geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "psikoloji eğitimi" için rapor talimatı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada: "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanımız, açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi" açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA! İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AUZEF PSİKOLOJİ AÇIKÖĞRETİM PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ KAPANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıköğretim ve Psikoloji talimatı!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdiğini bildirdi.

fahrettin altun

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi." ifadelerini kullandı.

AUZEF'e neden psikoloji Bölümü eklendi

Koronavirüsün ülkemize gelmesiyle birlikte başlayan pandemi sürecinde birçok sınav uzaktan ve online olarak yapılmıştı. YÖK’ün bu kararı vatandaşlar tarafından desteklenerek, AUZEF ve AÖF sınavlarının online yapılması onaylanmıştı. YÖK şimdi de uzaktan eğititim programlarına teşvik amacıyla İstanbul Üniversitesi AUZEF lisans programına Psikoloji Bölümü ekledi. Uzaktan eğitim programlarının ağırlığının artırılması kararı verilmesinin ve Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ankara Üniversitesinde Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nin (AUZEF) kurulmasının ardından, bir adım da İstanbul Üniversitesi’nden geldi.

Vatandaşlardan YÖK'e tepki: AUZEF Psikoloji Bölümü kaldırılsın!

İstanbul Üniversitesi’ne bağlı olan AUZEF programına psikoloji programı sessiz sedasız eklenince vatandaşlar tepki gösterdi. Öğrenciler ve mezunlar Twitter’da; #psikolojiacıkögretimolamaz , #açıktanpsikoloğaHAYIR , #alantalanınadurde hashtagleri ile paylaşımlar yaparak YÖK’e tepkilerini dile getirdiler.

Türk Psikologlar Derneği’nden İstanbul Üniversitesi AUZEF’e tepki

Türk Psikologlar Derneği (TPD) resmi Twitter hesabı üzerinden yazılı açıklama yayınlayarak, açıköğretimde psikoloji lisans programının mümkün ve kabul edilebilir olmadığını ifade etti. İstanbul Üniversitesi AUZEF’in konuyla ilgili herhangi bir iletişimde bulunmadan böyle bir program eklemesinin kabul edilebilir olmadığını vurgulayarak, konuyla ilgili YÖK’e başvuracaklarını duyurdu.Psikoloji eğitiminin ancak gözlem, gözetim ve deney süreçlerinin uygulanabilmesiyle olanaklı olduğunun altını çizen TPD, yüksek lisans düzeyindeki psikoloji programları için de düzenlemeler yapılması gerektiğini belirtti.

türk psikologlar derneği


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
istanbul üniversitesiciddibir üniversite.inanın açık eğitimleri bazı üniversitelerin örgününden daha kaliteli.bir akrabam sosyolojiyi bitirdi.ders çalışmaktan canı çıktı.yıllardır üniversite de çalıştım.hepsi değil ama bazoları çok boş.kapanmasını isteyenler kendilerine rakip istemiyorlar.anadolu üniversitesi ile karıştırmayın.AUZEF çok ciddi bir fakülte.açıkta olsa sınavları ösym gibi cumatrtesi pazar ciddiortamlarda yapılıyor.sınıf geçmek kolakip arttırmamakay değil.amaç r
Geri Dön