HABER

İstanbul Valiliği'nden Meral Akşener'in sosyal medyadaki iddialarına yanıt

İstanbul Valiliği, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sosyal medya hesabında yayınlanan paylaşımında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden Meral Akşener'in sosyal medyadaki iddialarına yanıt

Valilikten yapılan açıklamada, Akşener'in bugün sosyal medya hesabındaki paylaşımında yer alan iddialarla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi zaruretinin doğduğu belirtildi.

"'ÇENGİLER GİBİ KRAVAT TAKMIŞ GELMİŞSİN' İFADESİ KESİNLİKLE KULLANILMAMIŞTIR"

İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı ve beraberindeki heyette yer alan Hayati Arı'nın 9 Temmuz Cuma saat 16.30'da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaret ettiği kaydedilen açıklamada, "Valilik makamında yapılan görüşmede, Vali Ali Yerlikaya tarafından sarf edildiği iddia edilen 'Çengiler gibi kravat takmış gelmişsin' ifadesi kesinlikle kullanılmamıştır ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Valilik makamını 800 esnaf adına ziyaret ettiğini iddia eden Hayati Arı'nın, dernek üyeliği ve esnaf kaydı olmadığı gibi, kuru gıda hali esnaflarımızı temsil etme yetki ve sorumluluğu da yoktur." denildi.

Mülkiyeti Eyüpsultan Belediyesine ait olan kuru gıda halindeki esnafları temsil etmeye, İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneğinin yetkili olduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Rami Kışlası'nda bulunan Kuru Gıda Toptancı Hali esnafımız için, Başakşehir ilçemiz Şahintepe Mahallesi'nde modern bir 'Gıda Toptancılar Çarşısı' inşa edilmiştir. Buradaki esnafımızın yeni yerine taşınma süreci, Valiliğimiz, Eyüpsultan Belediyesi ve ilgili dernek ile yapılan görüşmelerle belirlenen takvime göre yürütülmektedir. Esnaflarımızın büyük bir kısmı yeni yerlerine taşınmıştır ve halen taşınma devam etmektedir. Restorasyon ve tahliye çalışmaları tamamlandığında, Rami Kışlası'ndaki 220 bin metrekarelik alanda, 7 milyon kitap kapasiteli Türkiye'nin en büyük şehir kütüphanesi açılacaktır. Eyüpsultan Belediyesince taşınma sürecinde esnafımıza her türlü yardım yapılmıştır. Elektrik ve doğalgaz kesintisi yapılmamıştır." (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
" bir duyum aldım S_400 ler Sarayi Korumak için alınmış" diyen Meral hanım teyze yine birilerinden önemli bi duyum almış galiba.. kesin bilgi yayalım arkadaşlar
tatilbanayakisiyor rumuzlu trol kardesim bu rumuzun cok versiyonunu alip muhalefeti surekli karaliyorsun, trollukden vazgec yigenim adam olana yakışmaz
Birbirinizle uğraşacağınıza icraatlarla anılmak daha onurlu bir davranış olmaz mı ? Emekli olan kişiler yaşını beklerken genel sağlık sigortası üzerinden emekli yaşını doldurduğunuz halde borç çıkıyor.Daha durun bu birşey değil gülermisiniz ağlarmısınız.Eş vefat ediyor hanımı eşinin maaşını bağlatıyor.Fakat 2008 yasa çıkartıyorlar.Anne yada Baba memursa kızına maaş bağlanıyor.Eğer işçi 4a sigortalı yada bağkurluysa kızına maaş bağlanmıyor.Sen gel tüm hayatın boyunca çalış emekli olduktan 2 yıl sonra vefat et kızı babasının maaşından faydalanmasın.
Devletin değil kişinin valisi olursanız herşey beklenir
geçmişte valiler CHP il başkanlariydi yüreğiniz yetiyorsa CHP dönemlerini bir araştırın
Meral ve tiyatro yine devrede .bu kaçıncı oldu.devlet yönetmek ciddiyet ister.Tiyotro ve seneryo istemez. Yada tepki veren şahıslar iyi paryice dövulmez.
@uzun964 onlar her şeyi biliyorlarda bilmezmiş gibi yapıyorlar şark kurnazlarııı
@muspol43 kaç tane devlet yönettin :) bilir kişi gibi konuşuyorsun gerçi haklısın siz her şeyi biliyorsunuz aynı cahiller gibi .
Geri Dön