HABER

İstanbul yine elektriksiz

İstanbul'da yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle trafolarda arızalar oluştuğu ve bu nedenle kentin yüzde 11'ine elektrik verilemediği bildirildi.

İstanbul yine elektriksiz

Boğaziçi Elektrik Dağıtım ve Anonim Şirketi (BEDAŞ) Genel Müdür Vekili Yunus Bekircan, "Enerji üretim hatlarından sağlıklı enerji aldığımız için, Ocak ayında meydana gelen kar yağışında yaşanan büyük çaplı elektrik arızaları olmadı. Enerji hatlarından sağlıklı enerji alıyoruz ve şehrin büyük bir kısmına elektrik verebiliyoruz. Şehrin bazı bölgelerinde lokal olarak meydana gelen arızalar nedeniyle yüzde 11'lik bir kısma elektrik veremiyoruz" dedi.

Yunus Bekircan, "Elektrik üretim kaynaklarından sağlıklı elektrik aldığımız için şehrin büyük bir kısmına elektrik verebiliyoruz. Lokal arızalar mevcut bu nedenle bazı bölgelere elektrik verilemiyor. İstanbul'a bağlı bazı köylerde yollar tamamen kapalı olduğu için meydana gelen arızalara müdahale edemedik. Bu nedenle buradaki arızalar giderilemiyor. Sarıyer ve Silivri'ye bağlı köylerin bir kısmı, Gaziosmanpaşa'ya bağlı köylere elektrik veremiyoruz. Yollar kapalı olduğu için de arıza ekiplerimiz buralara ulaşamıyor. Şehir içinde ise Avcılar, Beyazıt, Kumburgaz, Silivri merkez, Sefaköy, Gaziosmanpaşa, Sarıyer'de ise trafolarda meydana gelen arızlara nedeniyle bu bölgelere elektrik verilemiyor. Yaklaşık 460 kişiden oluşan arıza ekipleri ile arızaların giderilmesine çalışıyoruz. İstanbul genelinde 967 trafoda arıza bulunmakta. Akşam saatlerine kadar bütün trafoları faal hale geçirerek bu bölgelere de elektrik vermeyi planlıyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler