İstanbul'da köprüler ne zaman kapanacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin büyük bir onarım nedeniyle 540 gün kapalı kalacağı haberlerinin gerçek olmadığını bildirdi.

İstanbul'da köprüler ne zaman kapanacak?

ANKARA(ANKA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım-onarım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılacağını belirterek, bu çalışmalar süresince köprünün kontrollü olarak trafiğe açık olacağını vurguladı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmaların ufak çaplı rutin bakımlar olduğunu bildiren Bakanlık, çalışmaların trafik akışını aksatmayacağını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin büyük bir onarım nedeniyle 540 gün kapalı kalacağına yönelik haberlerin yer aldığı vurgulandı.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin rutin bakım ve onarımı amacıyla ihale ilanına çıkıldığına dikkat çekilen açıklamada, bakımların yapılacağı takvimin henüz netleşmediği, bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin kesin takvimin ihale sonrasında belli olacağı bildirdi.

**-"AĞIR BAKIMLAR 2013 YILINDA YAPILDI"-

**

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ağır bakımların 2013 yılında yapıldığı belirten açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmaların ise ufak çaplı rutin bakımlar olmakla birlikte, trafik akışını aksatacak bir çalışmanın söz konusu olmadığı vurgulandı. Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılmasının planlandığına dikkat çekilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım-onarım çalışmaları sırasında köprünün tamamen kapatılacağı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bakım onarım çalışmaları süresince köprü kontrollü olarak trafiğe açık olacaktır. İhale şartnamesinde 540 takvim günü, çalışmaların trafiği aksatmayacak şekilde ve ağırlıklı olarak trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde yapılması amacıyla belirlenmiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
hay sizin yapacağınız habere... daha az önce yapığınız haberi yalanlıyosunuz. insanları birbirine düşürmek hoşunuza mı gidiyor?
kim seni birbirine düşürüyorki.Sende düşme birbrine iraden yokmu enin sinirine hakim ol.
540 GÜN DEĞİL YAAA, YALAN HABER 539 GÜN KAPALI KALACAK...:))))))
AVRUPADA ADAMLAR ÖNCE BİNALARDAN ÖNCE ŞEHİRİN YOLUNU PLANLIYOR.TÜRKİYEDE ADAMLAR ÇOCUK OYUNCAĞI GİBİ YAPIYOR YIKIYOR HA BİRE YIKIM.EE GELİŞMEİŞ DEĞİL GELİŞMEKTE OLAN ÜLKEYİZ NEDE OLSA...
İşte onu şehri kurmadan önce köprüyü yolu yapmayanlara sor.
Böyle bir haber başlığımı olur. Resmen asparagas başlık. Haber farklı okuyucuyu kandırıp zamanını çalıyorsunuz..
HABERİ YAPAN HABERCİYİ KAPAMAK GEREK ASLINDA BARAKMISINZ...
Diğer Haberler