HABER

İstanbul'da son durum

İstanbul Valisi Muammer Güler, olumsuz hava şartları nedeniyle 2. ve 3. lig maçlarının ertelendiğini açıkladı.

İstanbul'da son durum

Valilik Kriz Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Muammer Güler, İstanbul'da dün gece şiddetli fırtına nedeniyle 26 geminin batma tehlikesi geçirdiğini belirterek, bu gemilere kılavuz yardımı yapıldığını söyledi. Güler, "11 bin 750 ton kömür yüklü Kamboçya bandıralı Hera isimli gemiyi kurtaramadık. Dalgaların boyu 6 metre olduğu için bu gemiye yardımcı olamadık. Gemi ve 21 mürettebata ulaşma çalışmaları sürüyor" dedi.

Vali Güler, olumsuz hava şartları nedeniyle direksiyon sınavlarının 28 Şubat 2004 tarihine ertelendiğini, 2. ve 3. lig maçlarının ertelendiğini açıkladı.

Tüm ekiplerin yollardaki çalışmalarının sürdüğünü belirten Güler, "İstanbul'da kapalı yol yok ancak Kınali Hadımköy arasında yan yollardan zincirsiz gelen araçlar yüzünden sıkıntılar yaşıyoruz. Bütün ekiplerimizi oraya yönlendirdik. Burada yolda kalan 50'ye yakın zincirsiz araca yardımcı olduk. Çalışmalara askeri birlikler de katılıyor. Belediyelerden de yardım istedik. İstanbul'da 93 köy yolu ulaşıma kapalı" diye konuştu.

Güler, yoğun tipi nedeniyle çalışmaların güçlükle gerçekleştirildiğini belirterek, "Enerji hatlarında sorun yaşanmadı ancak, trafolarda zaman zaman sorunlar yaşanıyor. Anadolu yakasının yüzde 97'si, Avrupa yakasının da yüzde 90'ına elektrik verebiliyoruz. Anadolu yakasında Şile ve Beykoz tarafında elektrik yok. Avrupa yakasında da Güngören, Zeytinburnu, Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa gibi semtlerde bazı mahalleler elektriksiz. Vatandaşlara teşekkür ediyorum, bize çok yardımcı oldular. Onlardan işyerleri ve evlerinin önlerini temizleyerek, çalışmalara katkıda bulunmalarını istiyorum. Sürücüler de 41 milyon lira ceza ödemektense 25 milyon lira verip zincir almayı uygun görüyorlar. Trafik ekipleri ceza kesmeyi istemez. Rüzgarın etkisi iki gün devam ederek kendini göstermiştir, kar kalınlığı uzun yıllar ortalamasına yaklaşmıştır. Göztepe'de 33 cm uzun yıllar ortalamasıdır, bugün 28 cm'ye ulaşmıştır. Bu da gösteriyor ki, etkili bir kar yağışı var. Aşırı rüzgar nedeniyle köprüleri kapattıracak bir neden yok. Ulaşımda problem yaşanmıyor. Kötü hava koşulları yarından itibaren etkisini azaltarak devam edecek" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler