HABER

İstanbullular dikkat! Valilik ve AKOM uyardı: Yarın sağanak yağış etkili olacak

İstanbul Valiliği, hava durumu ile ilgili sosyal medya üzerinden uyarıda bulundu. Yarın (Pazartesi) sağanak yağışın etkili olması beklenen kentte, vatandaşların ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi. AKOM'dan da sağanak yağış ile ilgili saat uyarısı geldi. Ankara Valiliği de sosyal medyadan Başkent için bir sağanak yağış uyarısı yaptı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın 17 il için kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı. İşte detaylar...

İstanbullular dikkat! Valilik ve AKOM uyardı: Yarın sağanak yağış etkili olacak

İstanbul Valiliği, sosyal medya üzerinden vatandaşlara hava durumu ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Valiliğin resmi hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Meteoroloji'ye göre; Pazartesi (Yarın) ilk saatlerden itibaren İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

AKOM’DAN KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI

Afet ve Koordinasyon Merkezi (AKOM)’dan yapılan açıklamada, İstanbul’un gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurun etkisi altına gireceği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM’un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre Pazartesi’nin ilk saatlerinde kuvvetli yağışların İstanbul’a ulaşması bekleniyor. İl genelinde bu gece saatlerinden itibaren (03.00) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması tahmin ediliyor. Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren 06.00 etkisini arttırması, akşam saatlerine kadar 18.00 yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde etkili olması bekleniyor.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN SAĞANAK UYARISI

Ankara Valiliği, yapılan meteorolojik değerlendirmeler sonucu kentin kuzey ve batı ilçelerinde 15 Ağustos günü sağanak beklendiği belirterek vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde uyarı mesajı yayımladı.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “15 Ağustos Pazartesi günü ilk saatlerden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Ankara’nın kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

00

17 İL İÇİN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahmine göre, yarın günün ilk saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Marmara'nın güney ve doğusunda İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale'nin doğusunda, Batı Karadeniz'de Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu'da, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler