İşte Fransa'nın seri katili

Fransa'da yedi genç kadını öldürmekle suçlanan seri katil Michel Fourniret'in yargılanmasına başlandı. Fourniret'e cinayetlerin yanı sıra tecavüz suçlamaları da yöneltiliyor.

Ülkenin kuzeyindeki Charleville-Mezierese kasabasında görülen davada, Fourniret'in eşi de cinayetlere yardım etmek ve adam kaçırmakla suçlanıyor.
"Ardenne Canavarı" adıyla anılan Fourniret'in 1987-2001 yılları arasında 6'sı Fransa'da, 1'i Belçika'da olmak üzere 7 cinayet işlediği iddia ediliyor.

Fourniret'in suçlandığı cinayetlere kurban gidenlerin yaşı 12 ila 22 arasında değişiyor. Michel Fourniret, röntgencilik ve saldırı suçlarından Fransa'da hapis yattıktan sonra 1980'li yıllarda Belçika'ya taşınmıştı. Polis, Fourniret'in söz konusu suçları işlemek için sık sık Fransa'ya geri döndüğünü belirtiyor.

Michel Fourniret, 2003'te Belçika'da 13 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırmaya çalışırken yakalanmıştı. Şu an 17 yaşında olan bu kızın davada Fourniret aleyhine ifade vermesi bekleniyor. Polis Fourniret'in cinayetleri 2004'te Belçikalı yetkililere itiraf ettiğini belirtiyor.

2006 yılında Fransa'ya iade edilen Fourniret, 1987'de tecavüz edip , öldürdüğü iddia edilen 17 yaşındaki Isabelle Laville'in cesedinin yerini polise göstermişti.
Fourniret'in yargılandığı davanın iki ay sürmesi bekleniyor.

İHA