HABER

İzmir'de sağanak ve dolu yağışı etkili oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İzmir merkez ve batısında yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısının ardından Urla'da dolu yağışı etkili oldu. Bazı ilçelerde yollar adeta göle döndü. Vatandaşlar araçlarının üzerine halı sererek önlem aldı. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, akşam 21.00 saatlerine kadar etkili olması beklenen kuvvetli yağışa karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nden, İzmir'in kuzey ve doğu ilçelerinde yerel dolu yağışı ile gök gürültülü sağanak yağış uyarısı sonrası beklenen yağmur ve dolu yağışı saat 16.15 itibarıyla kentte başladı.

Dolu yağışı nedeniyle Urla ve Menemen'de bazı vatandaşlar araçlarının üzerine halı sererek önlem anlamaya çalıştı. Dolunun etkili olduğu Narlıdere ve Balçova'da sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.
izmirde-saganak-ve-dolu-yagisi-ek-fotograflar_1087_dhaphoto2

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün akşam saatlerine kadar İzmir merkez batısında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu, hortum riski, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

(DHA)
izmirde-saganak-ve-dolu-yagisi-_5883_dhaphoto1
izmirde-saganak-ve-dolu-yagisi-ek-fotograflar_1087_dhaphoto1

izmirde-saganak-ve-dolu-yagisi-_5883_dhaphoto2

Geri Dön