İzmir'de gözlerinizi yaşartacak görüntü! Hep Avrupa'da oluyordu...

Sürücülerin ambulans ve itfaiye gibi araçlar geçerken özellikle Avrupa'da kullanılan 'fermuar sistemiyle' yol vermesinin bir örneği bu kez İzmir'de yaşandı. Olay sosyal medyada da hızla yayıldı ve takdir topladı.

İzmir'de bu sabah çıkan yangına giden itfaiye ekiplerine Konak Tünelleri içindeki sürücüler, 'Fermuar sistemiyle' yol vererek örnek bir davranışa imza attı.

Mithatpaşa Caddesi'nde sabah saatlerinde çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için Konak Tünelleri güzergahını tercih etti. Trafiğin yoğun olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çeken ekiplere tünel içindeki sürücüler özellikle Avrupa'da kullanılan 'Fermuar sistemiyle' yol vererek ekiplerin hıza olay yerine ulaşmasına yardımcı oldu. İzmirli sürücülerin örnek davranışının görüntüleri sosyal medyada paylaşılırken, sürücüler vatandaşların büyük takdirini kazandı.

'FERMUAR SİSTEMİ' NEDİR?

'Fermuar sistemi', trafikte acil durumlarda kullanılan ve acil araçlar için diğer araçların yol açma tekniği olarak açılı bir şekilde yol açmaları yöntemi olarak biliniyor. Özellikle Avrupa'da yaygın olarak kullanılan sistemde araçların açılı bir şekilde sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru oluşturmasıyla ortaya çıkıyor. Fermuar şekline benzeyen sistem çok pratik. Trafikte ambulanslar, itfaiyeler gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara yol açmak için kullanılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
BEN İZMİRLİYİM ÇOK DUYGULANDIM GURUR DUYDUM.AMA YERER KI ISTESIN BENIM YYRDUMUN BÜTÜN İNSANLARI ÇOK MERHAMETLİ,DUYGUSAL VE ANLAYIŞLIDIR.
Böylece güzel İZMİR'imizin de Avrupa Bırliğıne Türkiye'den çok önce girdiğini görmüş olduk
Helal olsun İzmirlilere.İstanbulda ambulans şöförü trafiği açmak için bi taraflarını yırtıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler