HABER

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine Toplantısı bu hafta var mı?

Kabine Toplantısı'nda, son zamanlarda omicron varyantı nedeniyle yükselişe geçen vaka sayılarının değerlendirilmesi ve yeni kısıtlamaların alınıp alınmayacağının masaya yatırılması bekleniyor. Peki Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine Toplantısı bu hafta var mı?

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanıyor. Gözler, güncel durumların değerlendirileceği Kabine Toplantısı'na çevrildi. Bu hafta Kabine Toplantısı'nın yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. İşte detaylar...

KABİNE TOPLANTISI BU HAFTA VAR MI?

2022'nin ilk Kabine Toplantısı 3 Ocak 2022 Pazartesi yapılmıştı. Kabine Toplantısı her 15 günde 1 yapılıyor. Bu nedenle bu hafta Kabine Toplantısı yapılmayacak.

2022'nin ilk Kabine Toplantısı'nda iç ve dış gelişmeler değerlendirildi, ekonomik gelişmeler masaya yatırıldı ve koronavirüs salgınındaki son durum incelendi.

MEMURA VE EMEKLİLERE MÜJDE

Toplantı sonrasında, memur ve memur emeklilerini ilgilendiren müjde açıklandı. Memura yüzde 30.5 zam yapıldığı duyuruldu. Ayrıca memurların maaşında toplamda yüzde 28 oranında bir artış yapıldı.

Toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeklilerimizin maaşında ise enflasyon oranı kadar artış zaten yapılacak. Bunun yanında artık en düşük emekli maaşı 2 bin 500 TL olacak." dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler