HABER

Kaçak giriş yapan pasaportsuz lezbiyen çift Türkiye'yi suçladı

Pasaportsuz geldikleri Türkiye'den İspanya'ya gönderilen lezbiyen çift, Türkiye'de "cinsel tercihleri nedeniyle tutulduklarını ve kötü muamele gördüklerini" öne sürdü.İngiltere'de yaşayan İspanyol Maria Jimena Rico ile Mısırlı sevgilisi Shaza İsmail İbrahim ölüm döşeğinde yatan Shaza'nın annesini görmek için Londra'dan ayrıldı. Ancak Dubai'ye ulaştıklarında hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaştılar. Shaza'nın babası "Annen ağır hasta" diyerek kızını kandırmıştı. Annenin sağlık durumu iyiydi

Kaçak giriş yapan pasaportsuz lezbiyen çift Türkiye'yi suçladı

Dubai'den Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e uçan İkiliyi takip eden baba, lezbiyen ilişki yaşayan kızına yeni bir tuzak kurdu. Baba Gökhan, Gürcistan'dan Londra'ya uçmayı bekleyen kızların pasaportlarını çaldı ve yırttı.

Habertürk'ün haberine göre bunun üzerine çift, Türkiye'ye kaçak olarak giriş yaptı. Gönderildikleri İspanya'da basın toplantısı düzenleyen çift, Gürcistan'dan Türkiye'ye yürüyerek geçtikten sonra Samsun'da pasaportları olmadığı için gözaltına alındıklarını söylediler.

"LEZBİYEN OLMAMIZIN ETKİSİ OLDUĞUNA İNANIYORUZ"

Daha sonra serbest bırakılan ikili, bu kez İstanbul'da gözaltına alındı. Türkiye'de 3 gün gözaltında tutulduklarını iddia eden kızlar, "Bunda lezbiyen olmamızın etkisi olduğuna inanıyoruz" ifadesini kullandılar.

Geri Dön