HABER

Kadın öğretmenden öğrenciye sınıfta şiddet

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bir lisede öğretmenin öğrenciye sınıfta şiddet uygulaması diğer bir öğrenci tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde öğrenciyi yazı tahtasının önüne çekerek diz çöktüren öğretmen, peş peşe tokat atıyor. Daha sonra öğrencinin saçından tutarak kaçmasını önledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, soruşturmanın selameti açısından öğretmen S.K'nin okuldan uzaklaştırıldığı belirtildi.

Olay, Samsun'un Tekkeköy ilçesi Ali-Emine Kahvecioğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 9/B sınıfında meydana geldi. İddiaya göre, sınıf öğretmeni olan ve biyoloji ile sağlık derslerine giren kadın öğretmen S.K., dersini dinlemeyen 9. sınıf öğrencisi M.Ö.'yü aynı okulda başka bir sınıfa aldırdı. 1 hafta önce 9/B sınıfında derse giren S.K., sınıfında M.Ö.'yü görünce sinirlendi. Öğrenciyi yazı tahtasının önüne çekerek diz çöktüren öğretmen, "Sen neden benim sözümü dinlemiyorsun" diyerek ona peş peşe tokat atmaya başladı. Hırsını alamayan öğretmen bu kez ayağa kalktı. Öğrencinin saçından tutarak bir yere kaçmasını önledi. Savunmasız kalan öğrenci yediği dayakla kaldı. Ancak M.Y. isimli bir öğrenci bu ana kayıtsız kalmadı. Hemen cep telefonuna sarıldı. Öğretmeni arkadaşını döverken bu anları kaydetti.

M.Y.'de bulunan dayak görüntüleri bilinmeyen bir şekilde yayıldı. Videonun yayılmasının ardından M.Y.'nin babası O.Y., okul müdürü ile görüşmek üzere okula gitti. M.Y.'nin babası O.Y., okul müdürünün görüntülerin silinmemesi halinde M.Y.'nin okuldan atılabileceğini söylediğini iddia etti. Sınıfta gerçekleşen dayak olayının ardından konuşan M.Y.'nin babası O.Y., oğlunun bir suç işlemediğini, ancak asıl suçu öğrenciye şiddet uygulayan kadın öğretmen S.K.'nın işlediğini söyledi.

"Çocuklarımızı, öğretmenlere dövsünler diye emanet etmiyoruz"

Çocukların okula dayak yemek için değil, öğrenim görmek için gittiğini ifade eden görüntüleri çeken M.Y.'nin babası O.Y., "Oğlumun çektiği video bir yerden dağıldı. Ben de bu konuyu okul müdürü ile konuştum. Müdür bey de bana, konunun gereğinin yapılacağını söyledi. Ben görüntüleri müdür beye izlettiğimde 'görüntüler ortaya çıkarsa oğlumun okul hayatının bitebileceğini' söyledi. Benim çocuğumun kötü bir şey yaptığını sanmıyorum. Bir öğretmenin, öğrenciyi dövmesi gibi bir şey söz konusu olur mu? Böyle bir şey var mı? Biz çocuklarımızı öğretmenlere güvenerek veriyoruz. Öğretmenin sınıf içerisinde öğrenciyi dövdüğü görüntüler hiç hoş değil. Öğrenciye dayak atan öğretmenin şu anda aynı okulda görev yapması da doğru değil. Gerekenin yapılmasını istiyoruz.

Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz ama bu olayları görünce zorumuza gidiyor. Dayak olayının üstünden 1 hafta geçti. Öğretmen, 1 haftadır görevine devam ediyor" dedi.

OKULDAN UZAKLAŞTIRILDI

Görüntülerin sosyal paylaşım sitelerinde yer alması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğünce S.K. hakkında soruşturma açıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, soruşturmanın selameti açısından öğretmen S.K'nin okuldan uzaklaştırıldığı belirtildi. (Ajanslar)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 258 yorum
ya kardeşim alın biyoloji öğretmenini o okuldan anadolu lisesine atayın bu işgüzar veli bozuntularının da çenesi kapanmış olur hemde öğretmene ödül olur. bende meslek/teknik lisesi mezunuyum biyoloji dersi zaten varla yok arası gibi.kadıncağız hiç olmazsa mesleğini hakkıyla yapar daha mutlu yaşar. bırakın branş öğretmeni bayanları teknik öğretmen olan erkekler bile meslek lisesinde disiplin sağlamakta zorlanır. veliler elinde telefonla ajitasyon yapacağına çocuklarına nasıl terbiye vereceklerini düşünsün.herşeyi okuldaki öğretmene yıkmak kolay
Sen gel benim çocuğuma bir fiske vurda işgüzarlığı gösteriyim,dünyanı dar edeyim senin..
kimse de kadına şiddet var demesin aha kadın ahada şiddet
@kinger1975 sen ne içtin merak ettim ?
kardeşim sen böyle bir durumda nasıl olur da sapık bir öğretmeni savunabilir sin. ya öğretmen sin, yada bir çocuğun yok. beyin özürlü, sadist seni.
@nkll ÇOCUĞUN BATSIN . REZİL ÇOCUĞUNDA HİÇ SUÇ YOK DİMİ UĞURSUZ VELİ SENİ.
@saanen öğretmen değilim, beyin özürlü sadist hiç değilim, iki tane de çocuğum var. senin evde 3-4 saat baş edemediğin çocuğun gibi yüzlercesiyle bu insanlar gün boyu uğraşıyor. en büyük sebebi de sen ve yukardaki nkll gibi embesil veliler.
@nkll çok görüldü senin gibi yazanlar...
@nkll senin gibilerin çocukları ya tinerci ya sarhoş.ilerde o çocuk senide döver.elime geçsen ondan önce seni ben döverim klavye delikanlısı
@kinger1975 sende daha elit bir ülkeye gitsene valla gitseneo öğretmenide al git ne güzel olur
@kinger1975 BU ÖĞRETMENLERDE HİÇ KAFA YOK.SANA NE ELİN ÇOCUĞUNU TERBİYE ETMEK SANA MI KALDI.GİR DERSE ÇIK DERSE AL MAAŞINI SALLA BAŞINI.
Acaba cocuk ne yapti da kadını delirti ? Yapılan haraket yanlis lakin bende öğretmenim cocuklara dayanmak icin peygamper sabri gerekiyor çoğu yoldan çıkmış ve umursamaz davranıyor
@yigit_juno_1985 begenmiyorsan işini git özelde garson luk yap sabır neymiş öğren
@doc_halil hadi ordan! saygısız insan!
@doc_halil en yakınındaki meslek lisesi ne bir gt de müdürden izin al sınıfları öğretmenleri gözlemle...bok boş yazması değil.
araştır bu çocuğu it serserilik en önde gidiyodur
@thepain oh be ne güzel hem çocuğu döv ondan sonra suçla çocuk dövülerek egitilseydi okula ne gerek vardı
@thepain Varsayalım itin serserinin teki. Öğretmenin görevi onu adam etmek mi, yoksa serseriliği, adam dövmeyi, darp etmeyi öğretmek mi? 2 gün sonra öğrenci öğretmeni darp etse ne olacak?
Geri Dön