HABER

Kadir Mısıroğlu: Cem Küçük'ün sözleri Müslüman sözü değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hocam' dediği Kadir Mısıroğlu, gazeteci Cem Küçük'ün “Bu ilişki bitti, bu dikiş tutmaz. Artık AK Parti’nin radikal İslamcılarla da Mavi Marmara’daki manyak tipler de… Kafadan İsrail düşmanı, kafadan batı düşmanı, kafadan her şeye düşman tip var… garip garip tipler var. Bunlarla da yolun ayrılması lazım" sözlerine sert çıktı.

Cem Küçük’ün Mavi Marmara gemisindekiler için “Manyak” demesinin ve İslamcıların tasfiyesini istemesinin yankıları sürüyor. Son olarak AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hocam' dediği Kadir Mısıroğlu yayımladığı videoda Cem Küçük’e ağır ifadelerle yüklendi.

Mısıroğlu konuşmasında “Bu kadar yanlış ortadayken Amerika bu işi yanlış yapıyor demeyi fanatiklik olarak anlatmak gavur dostu olmaktan başka bir şey değildir. Nasıl Fethullah için dedim ise kaç sene oldu herhalde 10-15 sene oldu. Bu bir Müslüman sözü değil, Cem Küçük’ün sözü de Müslüman sözü değil. Çünkü küfür fiilden çıkmaz. Küfür lafınla zahir olur. İman da böyledir” ifadelerini kullandı.

Geri Dön