Kameralı baskında mağdur kim?

KARABÜK (İHA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde eşini başkasıyla yakaladığı görüntülerle gündeme gelen Sami Yüksel'in, eşinden 12 Kasım 2007 tarihinde ayrıldığı ortaya çıktı.

Görüntülerin yayınlamasının ardından bugün özel tv kanalında canlı yayına çıkan Sami Yüksel hakkında Safranbolu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Halil Demir ve Emine Nurten Şengül, İHA mikrofonlarına konuştu. Yaşanan olayın kendilerini huzursuz ettiğini söyleyen Emine Nurten Şengül şöyle dedi:

"Bu görüntüler çıkınca ben çok huzursuz oldum. Ben Kurban Bayramı'ndan sonra boşandım zaten. 12 Kasım 2007 tarhinde şiddetli geçimsizlikten dolayı zaten boşandım. Sami bizi huzursuz etmek için böyle yaptı. Televizyon kanalına çıkıp söylediklerinin doğruluk derecesi dahi yok. 'Ben eşimi bastım ve kameraya çektim' diyor. Ben zaten kaç ay önce boşanmışım. Kızımı da buna alet etti. Kızımın masrafını zaten babam ve ben karşılıyordum. Bana da zaten babam bakıyordu. Kiramı dahi babam ödüyordu. Sami kolumdaki bileziklerimi dahi sattı, yedi" dedi.

Halil Demir ise "Ben 59 yaşındayım. Ben bekardım, Emine de boşanmış. Tavsiye üzerine görüştük ve tanıştık, evlenmeye karar verdik. Beni hep bugüne kadar taciz etti. Bu konunun Türkiye gündemine yansımasının ardından benim ailemi, çocuğumu huzursuz etti. Bu benim için gurur kırıcı oldu. O gün zaten evime zorla girerek kapıyı kırdı. Tutanaklar ve keşif yapıldı. Bu görüntüler sonrası avukat tutarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu kadının babasının yanına giderek elini öptüm ve evleneceğimi zaten söylemiştim. Ben namusuyla alnının teriyle geçinen emeklinin biriyim. Ben namusuyla 3 tane çocuk büyüttüm. Kimsenin malında, namusunda ırzında gözüm yok. Bu kadın boşandı, benim de hanımım öldü, ben de evlenmek istiyorum" diye konuştu.