HABER

Kar maskeli soyguncu damadı çıktı

BURSA (İHA) - Bursa'da yaşlı bir adam, kar maskesi takan damadı tarafından bıçak zoruyla cep telefonunun gasp edildiğini iddia etti.

Edinilen bilgiye göre olay, Çirişhane Mahallesi Etibank taksi durakları yanında meydana geldi. İddiaya göre İlhan S'nin (50) kızı Serap S., 2 sene önce zanlı O.Y. ile evlendi. Çift 8 ay önce anlaşamadıklarından dolayı ayrı yaşamaya başladı. Akşam saatlerinde yolda yürüyen İlhan S'nin yanına yaklaşan bir kamyonet, İzmir Yolu'nu sordu. İlhan S. şahsa yolu göstermek isterken arabadan inen kar maskeli bir kişi bıçağı karnına dayayarak, İlhan S'nin cep telefonunu istedi. İlhan S. olayı şöyle anlattı:

"Karnıma doğru bıçağı doğrultu, telefonunu ver dedi. Yeni telefonla konuşmuştum. Cihaz elimdeydi. Bir telefon için bir bıçak çekmeye değer mi dedim. Al telefonu, istediğin telefon olsun deyip verdim. O arada bıçağı görünce, yanımdaki kamyonetçi kaçtı. Yukarı doğru, bıçak böbreğime dayalı halde yürüdük. Sağına bakma, soluna bakma, onunla konuşma diyor. Kim olduğunu anlamadım. Başında kar maskesi var. Başka görünen yeri yok. Merinos istasyonuna yaklaştığımızda maskeyi çıkarttı. Baktım, damadım Orhan. Bana bıçak çeken sen misin dedim. Ben seni tinerci zannettim. Böyle söylememe rağmen, bu defa cüzdanı istedi, ruhsatı istedi. Otobüs durağındayken, otobüs geldi. Kurtulmak için hemen otobüse bindim. O da arkamdan bindi. Otobüsün içinde de beni tehdit etmeyi sürdürdü. Bıçakla geldin, telefonumu, ehliyetimi, ruhsatımı gaspettin dedim. Sürücüye de söyledim. Yolcuların içerisinde bağırmaya başladım. Karakola çek dedim. Şoför durdu, orta kapıyı açtı. Damadım hemen atlayıp kaçtı. Acemler İstasyonu yakınında iken, ben de inip karakola müracaatta bulundum. Damadım, 8 aydır kızımdan ayrı yaşıyor, bizi suçluyor. Boşanma davası açmış değiller. Ayrılıklarını bizden biliyor, ama bizimle bir alakası yok. 20 gün önce de telefon etti, 8 aydır en az 100 defa gizli numaradan arayıp tehdit ediyor."
Zanlı olay yerinden firar ederken, polis olayla alakalı olarak soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler