Karabük'te televizyon patladı 4 ev kül oldu

Karabük’ün Ovacık İlçesine bağlı Doğanlar köyünde bir evde elektrik kontağından dolayı televizyon patlaması sonucu çıkan yangında 4 ev kül oldu.

Karabük'te televizyon patladı 4 ev kül oldu

Karabük’ün Ovacık İlçesine bağlı Doğanlar köyünde bir evde elektrik kontağından dolayıtelevizyon patlaması sonucu çıkan yangında 4 ev kül oldu.Edinilen bilgiye göre, 30 haneli Doğanlar köyünde Ahmet Yıldırım’a ait ahşap evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen ve evde bulunan televizyonun da patlamasıyla yangın çıktı.

Evin ahşap olması nedeniyle tüm evi saran evler daha sonra Ovacık Ziraat Odası Başkanı Nuri Akcaalan evine oradan da amcası Yaşar Akcaalan’ın evine sıçradı. 3 evi saran alevler bu evlere yakın olan ve kullanılmayan eski ahşap eve de sırçada. Köylülerin ihbarı ile köye ulaşan Ovacık Belediyesi itfaiyesi ve Ovacık Orman İşletmesine ait aranzöz ilk müdahaleyi yaparken, yangının diğer evlere sıçramaması için Karabük Belediyesi ile Karabük, Safranbolu ve Eskipazar Orman İşletmelerine ait çok sayıda aranzözler köye sevk edildi. 4 evin tamamen yanarak kül olduğu yangında, yangına müdahalede bulunan iki orman işçisi yıkılan bir duvar altında kalarak yaralandı.Ovacık Kaymakamı Bahattin Çelik, yangın Ahmet Yıldırım’a ait evde elektrik kontağından dolayı televizyon patlamasısonucu çıktığını söyleyerek, “ Yangında en büyük tesellimiz yaralı ve can kaybı olmaması. 21:00 sularında çıkanyangının diğer evlere sıçraması ile 4 evimiz yandı. Nuri Akcaalan ve Yaşar Akcaalan isimli vatandaşlarımız hali hazırda köyde ikamet edenler insanlarımızdı. Onlar geçici olarak köy konağını tahsis edip gerekli yardımları yapacağız. Bize ilk gelen bilgilere göre elektrik kontağından dolayı televizyonun patlaması sonucu yangın çıkıp diğer evlere de sıçradığı yönde” dedi.

Evi tamamen yanan Ovacık Ziraat Odası Başkanı Nuri Akcaalan Karabük’te olduğu sırada yangını haber alıp geldiğini söyledi.Köy muhtarı Yaşar Yüksel ise 30 haneli köylerinde 4 evin yandığını belirterek, “Dumanları görür görmez koşup geldik. Evde oturanları hemen tahliye edip itfaiye ekiplerine haber verdik. 4 ev tamamen yandı ama en büyük tesellimiz can kaybımız yok” diye konuştu.

Çıkan yangınla ilgili olarak Jandarma ekipleri soruşturma başlattı. (İHA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler