Karlov suikastı soruşturmasında biri eski 6 TRT çalışanına gözaltı

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında 6 kişi gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında operasyon düzenledi. Polis savcılığın talimatı ile biri eski 6 TRT çalışanını FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına aldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında operasyon düzenledi.

FETÖ İDDİASI

Polis savcılığın talimatı ile biri eski 6 TRT çalışanını FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına aldı.

NE OLMUŞTU?

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da 19 Aralık 2016'da katıldığı sergide Mevlüt Mert Altıntaş'ın silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmiş, Altıntaş da polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Cinayetle ilgili soruşturma kapsamında, serginin organizatörü, bazı polisler ve Altıntaş'ın "FETÖ abisi" eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı Şahin Söğüt'ün de arasında bulunduğu 9 kişi tutuklanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
BU TOPRAKLARDA BÜYÜYÜP, BU TOPRAĞIN EKMEĞİNİ YİYİP BU TOPRAKLARDA YAŞAYANLARA İHANET EDİP KULA KULLUK EDENLER ALLAH BELANIZI VERSİN...HELAK OLUN İNŞALLAH.
ilaveten saray ve saltanata kulluk edenleri de..
ulan yaktınız yıktınız devleti milleti yeter bi bitmediniz ya ne istiyonuz bu güzel ülkeden ya
genel müdürü almıyoz mu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler