HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Karneler basılı dağıtılacak mı? e-Okul'dan karne nasıl indirilir?

Yaz aylarının gelmesiyle beraber öğrencilerin de karne heyecanı başladı. Geçtiğimiz haftalarda Bakan Selçuk karneler ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Koronavirüs sebebiyle bir seneyi aşkın süredir uzaktan eğitim ile eğitim gören öğrenciler, karnelerini de dijital olarak alıyor. 18 Haziran Cuma günü e-Okul sistemi üzerinden karneler ve başarı belgeleri dijital olarak öğrencilerin erişimine açıldı.

Karneler basılı dağıtılacak mı? e-Okul'dan karne nasıl indirilir?

Bakan Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre karneler 18 Haziran Cuma günü öğrencilerin erişimine açıldı. Dijital olarak e-Okul üzerinden verilen karne ve başarı belgelerinden sonra, okulların 2 Temmuz tarihine kadar da açık olacağı bilgisi verildi. 5 Temmuz tarihinden itibaren ise isteğe bağlı olarak okullarda bir telafi eğitimi programı yapılacak.

KARNELER BASILI VERİLECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin karne ve başarı belgelerini 18 Haziran'da (bugün) e-Okul üzerinden erişeme açacak.

İsteyenlere karne ve başarı belgeleri okul müdürlüklerince 2 Temmuz'da basılı olarak verilebilecek.

karne4

Karnelerin verilmesinin ardından ise telafi eğitimi süreci başlayacak. Telafi eğitimi programı, 5 Temmuz - 31 Ağustos arasında düzenlenecek.

İkinci döneminin son iki haftası içinde yapılması gereken sorumluluk sınavları ise 21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

E-OKUL’DAN KARNE NASIL ALINIR?

  • Öncelikle E-Okul ekranına giriş yapılır.
  • Giriş yapıldıktan sonra ekranın sol alt köşesinde yer alan "e-Karne" alanına tıklanır.
  • Eğer tarayıcınızda Pop-Up engelleyici varsa karşınıza şu şekilde bir uyarı çıkacaktır; "e-Karne rapor sayfasını açamıyorsanız, tarayıcınız varsayılan olarak pop-up'ların ekranınızda otomatik olarak gösterilmesini engelleyebilir. Bir pop-up engellendiğinde adres çubuğunda Pop-up engellendi simgesi Pop-up engellendi olarak görünür. Burada Pop-up'lara izin vererek rapor sayfasını açabilirsiniz."

e okul

  • Pop-Up iznini verdikten sonra "e-Karne" alanına yeniden tıklayın.
  • Pop-Up ekranında açılacak olan e-Karne ekranında aldığınız belgeleri ve notlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

e-Okul Sistemi Üzerinden Dijital Karne Sorgulama için TIKLAYIN!

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler