HABER

Kayalar, adaylığını açıkladı

ANKARA (İHA) - ANAP Eski Milletvekili Lütfullah Kayalar, ANAP Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı. 11 Ocak 2003 tarihinde yapılacak olan ANAP Olağanüstü Kongresi'ne, ANAP Eski Milletvekili Ali Talip Özdemir ile Gazeteci-Yazar Yaşar Barut'tan sonra, ANAP eski Milletvekili Lütfullah Kayalar da Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

ANAP Genel Merkezi'nde partililere seslenen Kayalar, Türkiye'nin köklü değişimleri yaşamak zorunda olduğunu ve Türkiye için yeniden yola çıkacaklarını söyledi. Değişimin hayata geçirilmesinin yollarının aranacağını ve sorunları kökten çözmek için yeni bir sisteme ihtiyaç bulunduğunu hatırlatan Kayalar, Türkiye'de bir hükümetin bulunmasına rağmen, bir iktidarın görünmediğini kaydetti.

AK Parti'nin dağınık, kararsız, cesaretsiz ve sıradan politikalar uygulayarak hayal kırıklığı yaşattığını ileri süren Kayalar, "Bunları kısa süre içinde bütün Türkiye görmüştür. AKP büyük çoğunluğuna rağmen başarılı olamazsa hiçbir mazeret gösteremez. Bunlar istikametin nereye doğru olduğunu bilmiyor" dedi.

Türkiye'de yapılan son seçimlerde yüzde 60'a yakın oyun temsil edilmediğini ve bu oyları alabilecek yegane partinin ANAP olduğunu iddia eden Kayalar, bu hareketin lokomotifinin ANAP Genel Merkezi ve ANAP olacağını söyledi. Hedeflerinin Özal'la özdeşleşen bir parti olmak olduğunu belirten Kayalar, "Önümüzdeki kongrede en kapsamlı demokrasiyi başlatacağız. Bu sebeple Türkiye'yi dünyada hak ettiği yere getirebilmek ve Türk toplumunu dünya toplumlarıyla yarışabilir bir noktaya çıkarabilmek için partimizin bu en kritik kongresinden Genel Başkanlığa adaylığımı ilan ediyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön