Kedi-köpek eti küçük Ömer Ali hastaneye kaldırıldı!

Suriye'de aç kalınca yemek zorunda kaldığı kedi ve köpek etinden enfeksiyon kaptığı belirtilen Ömer Ali (6), getirildiği Hatay Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Kedi-köpek eti küçük Ömer Ali hastaneye kaldırıldı!

Suriye'de yaşayan Ömer Ali, iddiaya göre, yiyecek bulamayıp, aç kaldığı için kedi ve köpek eti yemek zorunda kaldı. Kedi - köpek etinden enfeksiyon kaptığı belirtilen Ali, rahatsızlığı artınca günden güne zayıflamaya başladı.

Bunun üzerine 15 gün önce Türkiye'ye getirilen Ali, Hatay Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Reyhanlı Temsilcisi Mehmet Bedir, vücudundaki iltihap nedeniyle aşırı zayıflayan Ömer Ali'nin, yakınları tarafından Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildiğini söyledi.

DURUMU İYİYE GİDİYOR

Bedir, "Reyhanlı İyilikder olarak Suriyeden gelen çocuğa iyilik elini uzattık. Alinin tedavisine Hatay Devlet Hastanesinde başlandı. Ali, Suriyede açlıktan kedi , köpek eti yemiş ve kimyasala maruz kalmış. Bünye günden güne enfeksiyonun etkisi ile zayıflayarak geri doğru gidiyor. Babası da çöp toplayarak hayatını sürdürmektedir. İyilikler olarak ailesine de öncelikle gıda yardımı yaptık" diye konuştu. (Cumhuriyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Allahım affet bizi
bu haberi okuyunca insanın içi gidiyor. insanligindan utanıyosun. fakat dışarıdaki jölelileri de gördükçe sinirim tepeme çıkıyor.
rabbim sen merhametini esirgeme bizlerden
Birkaç iyi insanın hatırına dönüyor dünya!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler