HABER

Kediyi kesip yemeye götürürken yakalanmıştı! Vahşeti itiraf etti

Tuzla'da sokaktan yakaladığı kedileri keserek eve götürüp yediği iddia edilen kadın, hayvan severlerin ihbarı ile yakalandı. Yakalanan kadının ilk ifadesinde kedileri kesip yediğini itiraf ettiği öğrenildi. "5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununa Muhalefet" konusundan 6 suç kaydı bulunan ve "Paranoid Şizofren" tanısıyla 6 ay psikolojik tedavi gördüğü belirlenen kadın savcılık talimatıyla akıl ve ruh sağlığı ile ilgili tedavi için hastaneye gönderildi.

Kediyi kesip yemeye götürürken yakalanmıştı! Vahşeti itiraf etti

İddiaya göre Aydınlı Mahallesi'nde bir grup genç sokakta karşılaştıkları Fatma Ç. (41) isimli kadının elindeki siyah poşetin içinde kestiği kedi olduğunu söylemesi üzerine polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri kadının elinde tuttuğu siyah poşetin içinde kesip derisini yüzdüğü bir kedi yavrusu ve bıçak olduğunu tespit etti. Bunun üzerine gözaltına alınarak Orhanlı Polis Merkezi'ne götürülen Fatma Ç. burada verdiği ifadesinde kedi kesip yediğini kabul ettiği öğrenildi. Fatma Ç.'nin polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. "5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununa Muhalefet" konusundan 6 suç kaydı bulunan ve "Paranoid Şizofren" tanısıyla 6 ay psikolojik tedavi gördüğü belirlenen kadın savcılık talimatıyla akıl ve ruh sağlığı ile ilgili tedavi için hastaneye gönderildi.

f9995e66ba2ceffbb21fbfeb30d72afc

KEDİ KESİP YEDİĞİNİ İTİRAF ETTİĞİ ÖĞRENİLDİ

Kedi kesen kadını polise ihbar ederek yakalanmasını sağlayan hayvan sever Sami Durmuş yaşananları şöyle anlattı: "Pendik'ten eve gitmek için burada dolmuştan indim. Buradan gelirken kalabalığı gördüm, çocuklar kadının etrafını sarmış, polis muhabbeti yapıyorlardı. Ben de merak ettim, sordum 'Ne oluyor' diye. Çocuklar bana, ' Abi kediyi kesmiş, poşetin içine koymuş eve götürüyor' dediler. Tabii inanamadım ama insanda bir şüphe oluyor. Sordum kadına, o da gayet normal bir şekilde, ' Evet, kestim eve götürüp yiyeceğim dedi. Daha önce de yiyormuş, ilk değil bu. 'Yıllardır ben yiyorum' diyor. Gayet basit bir açıklama yapıyor, normal bir şeymiş gibi. Burada poşeti açmaya çalıştı, ben açtırmadım ama karakola gidince gördüm. Derisini yüzmüştü kedinin, deri falan yoktu, yolunmuş bir halde yatıyordu yavrucak. 'Kedi helaldir, haram değildir' diye konuşmalarda bulundu. Dinimizde 'Kedi haramdır diye bir şey yok' diyor. Ben, 'Nasıl olur, Peygamber efendimizin uykusu bozulmasın diye seccadesini kesip bıraktığı bir hayvan kesilmesi, yenmesi söz konusu olabilir mi?' 'Yok siz duyumlara göre konuşuyorsunuz, öyle bir şey yok' diyerek kendisini savundu. Çocuklara kendisi anlatmış kedi kestiğini ve yediğini. Daha önce başkalarına da anlatmış ama inanmamışlar. Daha önce yakalanmış hastanede yatmış, tedavi görmüş , tekrar serbest bırakılmış. Gayet rahat, ben şu an bile rahat değilim. Gerekli cezayı alsın, bugün kedi yavrusunu kesen yarın öbür gün insanı, bir çocuğu kesmeyeceği ne malum. Küçücük masum bir hayvana onu yapan herkese yapar. Tamamen toplumdan soyutlanması lazım" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Şimdi CHP vatandaş açlıktan kedileri yemeye başladı derse şaşırmam.
@hedefmars_2018 çarşaflı yiyor kedileri
Böyle bir olayda bile siyaseti kullanan cahil insan ülke sizin gibiler yüzünden bu halde. Bu cani kadına beddua edeceği yerde siyaseti kullanmayı tercih etmiş hay aklınıza...
sadece kediler deyil insanlar bir birini yemeye başladı yandaş kardeş
şimdi akp başörtülü bacıma saldırdılar diye açıklama yaparsa şaşırmam.
Hangi tarikat bunun beynini yemiş.
Hep diyorum bu tür haberler görünce. Kardeşim normal insanın yapacağı iş degil. Aklen hasta bir insandır. Kızıp bağırmak doğru değil. Kimse böyle bir insan olmak istemez. Bu durumda iş yine devlete düşüyor m gerekli tedbirleri almalı. Tedavisini takip etmeli. Sahip çıkacak kimsesi yoksa himayesine almalı. Verdiğimiz vergiler bu durumlarda kullanılmalı.
Agzina saglik kardeş
"Size ölü hayvan etini, kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilen hayvanı haram kılmıştır. Fakat istek göstermeksizin ve ölçüyü aşmaksızın başı darda kalan kimse üzerine günâh yoktur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcı ve rahmet sahibidir" (el-Bakara 2/173 Yalnız Kuran'a baktığımızda kadın haksız sayılmaz. Yırtıcı hayvanlarla alakalı hiçbir şey görünmüyor. Ölü hayvan eti, kan, domuz eti ve Allah'tan başkası adına kesilmiş (farklı ritüeller barındıran) hayvanlar yasaklanmış. He şimdi bunu yazıyorum da gidip kedi yiyecek değilim.
senin dediğin dağda ormanda açlıktan hayatını kaybetme durumuna geldiysen hayatta kalabilmek için yenilebilir aksi taktirde asla. şehrin ortasinda yiyecek sıkıntısı yok iken kabul edilebilir bir durum değil. yanlış bilgilendirme yapıp insanların kafasını karıştırma
Haramdır! Zira kadının başı darda kalmamıştır, eğer ki hastalığı var olup yaptıysa, Allah Rahmandır, Rahîmdir. Yinede en doğrusunu bilen Allah'tır!
Furkan kardeş en kısa zamanda sen de akıl ve ruh sağlığı merkezine başvur yaptığın yorumdan ruh hastası olduğun çok belli oluyor bir an önce tedavi ol
hadisi şerifte detaylı anlatılıyor
Geri Dön