Kemal Alemdaroğlu hastaneye kaldırıldı

Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan İstanbul Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Kemal Alemdaroğlu hastaneye kaldırıldı.

Avukat Metin Çetinbaş, müvekkili Alemdaroğlu'nun dün akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldığını doğrulayarak, tedavisinin sürdüğünü ifade etti.

Alemdaroğlu'nun, tansiyona bağlı kalp sorunları yaşaması üzerine bu sabah acil olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Alemdaroğlu'nun "Burun kanaması, yüksek tansiyon ve sol kola vuran bir göğüs ağrısı" çektiği belirtildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Eski İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun tansiyonunun normal seyrine düşürüldüğü belirtildi. Dün akşam saat 19.00 sıralarında hastaneye getirilen Alemdaroğlu'nun yüksek tansiyona bağlı burun kanaması şikayeti olduğu, tansiyonunun 11,5-19 düzeyinde olduğu tespit edildi. Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Ertan Demirtaş başkanlığındaki bir ekip tarafından tedavisine başlanan Prof. Dr. Alemdaroğlu'nun tansiyonu, normal seyrine düşürüldü.

Hastanede kontrol altında tutulan Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun görüşme kabul etmediği ve doktorunun vereceği karara göre çıkışının yapılabileceği bildirildi.

İHA