Kenan Pars, son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL (İHA) - Akciğer kanserine yenik düşen Yeşilçam filmlerinin usta aktörü ve yönetmen Kenan Pars, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Son nefesinde kelime-i şahadet getiren Pars, Ermeni geleneklerine göre toprağa verildi.

88 yaşında hayata veda eden Ermeni asıllı Kenan Pars'ın cenazesi, Bakırköy Sanatçılar Derneği ve Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenlerin ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Bakırköy'de bulunan Dzınunt Surp Asdvadvazin Kilisesi'ne getirildi. Bakırköy Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törene, Cihat Tamer, Adnan Şenses, Üstün Asutay, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, Pars'ın eşi Dikran Cezveciyan kızları Çiğdem Pars, Orhan Gencebay, Fatma Girik, Müjdat Gezen, Ediz Hun ve çok sayıda seveni katıldı. Törende sahne arkadaşları Pars'ın tabutunun önünde mum yaktı. Törende okunan Ermenice ilahi ve duaların ardından Pars'ın cenazesi Ermeni Mezarlığı'na gönderildi. Yüzlerce kişinin katıldığı törende Pars'ın naaşı aile kabristanlığında defnedildi.

Ediz Hun, "Çok büyük bir insan ve çok büyük bir sanatçıydı. Yeri doldurulamayacak birisiydi. Ancak sağlığının son dönemlerinde bir çoğumuza yapıldığı gibi ona da ilgi gösterilmedi. Eğer görev verilseydi son dönem Türk sinemasında görev almak istiyordu" dedi.