HABER

KESK'ten Şahin'e ücret yanıtı

KESK'ten Şahin'e ücret yanıtı

Ankara -(AA) Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı İsmail Tombul, konfederasyonda çalışanların ücretlerinin, yemek ve yol yardımı dahil 850 ile bin 50 YTL arasında olduğunu bildirdi.

Tombul, yaptığı yazılı açıklamada, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in kamu emekçileri konfederasyonlarında çalışanların maaşları üzerinden polemik yaratma çabasına girdiğini savunarak, çalışanlarla konfederasyonları karşı karşıya getirmek istediğini öne sürdü.

Kamu emekçileri sendikalarının emek örgütü olmalarından dolayı öncelikli olarak emekçilerin hak ve çıkarlarını savunduklarını ifade eden Tombul, insanca yaşanabilecek bir ücretin tüm emekçileri kapsadığını kaydetti.

Tombul, KESK'te çalışanların ücretlerinin, yol ve yemek yardımı dahil 850 ile bin 50 YTL arasında olduğunu, yönetim kurulu üyelerinin ise emsallerinin kamu iş yerlerinde aldıkları kadar ücret aldıklarını bildirdi. Bu ücretlerin yeterli olmadığının farkında olduklarını dile getiren Tombul, konfederasyonun üye aidatlarından başka geliri olmadığını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön