Kezman'ın Beşiktaş aşkı!

Fenerbahçe'nin Sırp futbolcusu Mateja Kezman, son yıllardaki en iyi performanslarından birini sergilediğini söyledi. Golcü futbolcu sarı lacivertli takımın bugün sabah yaptığı antrenmanın ardından basın mensupların sorularını yanıtladı.

Son yıllardaki en iyi performanslarından birini sergilediğini belirten Kezman, "Hocam, arkadaşlarım ve taraftarlar bana güvendi ben de bunun karşılığını verdiğimi düşünüyorum. 15 gün için de çok kritik maçlar oynayacağız. 2 Chelsea ve iki lig maçı. Chelsea maçları Fenerbahçe için oduğu kadar Türkiye'ye için de önemli. Bu maçlar da tarih yazabiliriz" dedi.

Sarı lacivertli futbolcu sezon sonunda gol kralı olmayı çok istediğini ifade ederek, "Ama şu anda Semih lider gidiyor. O kral olursa da çok sevinirim. Sonuçta ikimizde bu takımın önemli parçalarıyız. Semih her zaman takım zorda olduğunda katkı yaptı. Ben kulübüde olduğum zaman motivasyonumu kaybediyorum ama o öyle değil. Yedek otursa da motivasyonu en üst düzeyde. Bence Avrupa'da oynayabilecek bir oyuncu. Artık takımın çift veya tek forvet oynamasıyla ilgili konularını konuşmak yersiz. Sonuçta hocamızın kararı. Hocanının elinde iki tane iyi forvet oyuncusu var" diye konuştu.

Hafta sonu oynayacakları Beşiktaş derbisiyle ilgi olarak ise Sırp golcü, "Beşiktaş'a karşı oynamayı seviyorum. Geçen sene Süper Kupa ve lig maçında attığım gollerle birinde kupaylı aldık, diğerin de şampiyonluğun yolu açıldı. Yine geçen sene yaptığımı yapmak istiyorum. Biz onlardan daha iyi bir takımız" ifadelerini kullandı.

Mateja Kezman, Chelsa maçıyla ilgili yaptığı değerlendirme de ise şöyle konuştu: "Chelsea favori olarak görünüyor. Ancak Chelsea'deki eski takım arkadaşlarımla konuştuğumda onların İstanbul'da oynamaktan çekindiklerini gördüm. Bu bizim için bir fırsat, burada ki atmosferden çekiniyorlar."

Bu arada Kezman, takım arkadaşı Semih ile birlikte basın mensuplarına poz verdi.