HABER

Kılıçdaroğlu'ndan şok sözler

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan şok sözler

Kılıçdaroğlu, Arınç’ın “Tüm basın mensuplarından ricam şudur, bana sorduğunuz bu soruyu Sayın Baykal’a da sorun. Sayın Kılıçdaroğlu’na da sorun. Çünkü bu olayı başından beri, ’komik’bulduklarını, ’safsata’ olarak gördüklerini söyleyenler bu şahıslardır” dediğini belirterek, şunları söyledi:

“Şimdi yanıtlıyorum. Sayın Arınç, ’kozmik odaya kozmetik oda dediniz mi, demediniz mi?’Kozmik odaya, kozmetik oda diyerek olayı siz karikatürize etmiyor musunuz? Bunu bildiğimiz içindir ki biz sizi başından beri komik buluyoruz. Sorun da bu. Hala anlamadınız mı? Size suikast yapacağı söylenenlerin yanlarında suikast silahları yoktu. Size Ankara’da suikast yapılacaktı, ama siz o sırada Manisa’daydınız. Sayın Yargıcı izlediği söylenen iki askeri araçta patates, soğan çıkıyor. Araçta bulunanlar aşçı ve elektrikçi.”

Arınç niye merak etmedi?

Şüphelilerin avukatının suikast ile ilgili ihbarın Amerika üzerinden yapıldığını söylediğini, Avukatın Mahkeme kararına geçen açıklamasında, “Soruşturmaya dayanak yapılan ihbar numarası 123 06 06’dır. Bu numara Amerika üzerinden yapılan bir ihbarı kanıtlamaktadır. Amerika’dan yapılan bu ihbarda vekillerimin kullandığı araç plakaları bile verilmiştir” dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu doğru mu? Sayın Arınç acaba bunu doğrulama gereği duydu mu? Duymadıysa, neden? Her şeyi merak eden Arınç, acaba bunu niçin merak etmiyor?” diye konuştu.

Geri Dön