HABER

Kilit isim aranıyor

BURSA (İHA) - Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 gencin dağ kadrosuna kazandırılmak istenmesi olayında aracılık yaptığı öne sürülen Asurhan İbrahim Raci Özçelik'i yakalamaya çalışıyor. Soruşturmayı derinleştiren polis, gözaltındaki 7 HADEP yöneticisi için Cumhuriyet Savcılığı'ndan ek gözetim süresi aldı.

HADEP Yıldırım İlçe Başkanlığı'nı basarak, kayıp çocukları H.T'nin (17) eve dönmesini sağlayan Tosun ailesinin müracaatı üzerine başlatılan operasyon çerçevesinde, "Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçundan sabıkalı Raci Özçelik'in bulunmasına çalışılıyor. Polis, Özçelik'in sık sık İstanbul'dan Bursa'ya gelerek gençlerle sosyal etkinliklerde buluştuğunu ve çeşitli mesajlarla çocukları ikna ettiğini belirledi.

Öte yandan, ailenin baskısı üzerine kırsala gitmek üzereyken İstanbul'da serbest bırakılan H.T'nin ve arkadaşı Ferdi Denizhan'ın (20) polis tarafından tanık sıfatıyla ifadesine başvuruldu.

KIRSALA GÖTÜRÜLMEK İSTENEN GENÇ KAÇTI Edinilen bilgiye göre, kırsala götürülmek üzere İstanbul'a giden 20 yaşındaki Ferdi Denizhan, Raci Özçelik ile pazar günü buluştu. Raci Özçelik, kırsala gitme konusunda kesin karar veremeyen Ferdi Denizhan'ın cep telefonundaki sim kartı kırdı. Ailesiyle ve arkadaşlarıyla irtibatı kesilen Diyarbakırlı genç, pazartesi günü fırsatını bularak kaçmayı başardı ve Bursa'ya döndü. H.T ise ailesinin HADEP İlçe Başkanlığı'nı basması üzerine Bursa'ya gönderilmişti. Polis, Denizhan ve H.T'yi ailelerine teslim etti.

Cumhuriyet Savcılığı, soruşturma çerçevesinde gözaltında bulunan HADEP İl Başkanı, eski İl Başkanı ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi için ek gözetim süresi aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön