HABER

Kimi 2009'da F1'den ayrılma sinyali verdi

Kimi Raikkonen, Ferrari'de Michael Schumacher kadar uzun soluklu kalmayı düşünmediğini ve selefinin sahip olduğu uzun soluklu başarılara erişmek gibi bir gayesinin de olmadığını söyledi. Finli pilot, McLaren'da 5 sezon boyunca mücadele etmesinin ardından kırmızı takımda ilk kez önümüzdeki Ocak ayında test sürüşlerini yapmaya başlayacak.

Alman Bild gazetesinin sorularını cevaplayan Raikkonen, "7 kez şampiyon olacak kadar uzun soluklu yarışmayı düşünmüyorum. Belki de bu Ferrari mukavelesi benim son mukavelem olur" dedi.

Raikkonen ayrıca, motor sporlarına olan yaklaşımıyla ilgili bazı sorulara da, "Eğer Ferrari isterse her gün gece saat 10.00'a kadar çalışırım. Benim herhangi bir yoğun çalışma ortamından filan kaçtığım yok" şeklinde cevap verdi.

Schumacher'in asistan sıfatıyla takım lideri Jean Todt'a yardımcı olması konusuna da değinen Kimi, "Şayet Michael böyle bir işe kalkışırsa, ben şahsen çok memnun olurum. O zaman benim buraya alışmama fazlasıyla yardımcı olur" şeklinde konuştu. Raikkonen ayrıca, gelecek sezon en büyük hasmının Alonso değil, kendi takım arkadaşı Felipe Massa olacağını da sözlerine ekledi.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön