HABER

Kızılay'dan Haiti için yardım kampanyası

Türk Kızılayı, Haiti'de meydana gelen depremden zarar görenler için yardım kampanyası başlattı.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yüzlerce insanın ölümüne ve yaralanmasına yol açan depremin, Birleşmiş Milletler raporlarına göre ''tarihin en yıkıcı depremi'' olduğu vurgulandı. Açıklamada, Türk Kızılayının, insanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeden acının olduğu her coğrafyaya Anadolu insanının merhametini taşıdığı ifade edildi.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, bölgede 4 kişilik bir ailenin günlük yiyecek ihtiyacının 4 Amerikan doları tuttuğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bir boş mesaj atarak, acıyı yüreklerinde taşıyan ailelerden birinin sofrasına 'yaşama umudu' olabilirsiniz. Türk Kızılayı, dünyanın en yardımsever halkından şimdi de Haiti'ye 'el uzatmasını' istiyor. Tüm operatörlerden 2868'e boş bir mesaj yollayarak, 5 TL katkıda bulunabilirsiniz.''

Açıklamada, bunun dışında tüm bankalardaki Kızılay hesabı, ''www.kizilay.org.tr'' adresi, ''168'' ücretsiz danışma ve bağış hattı ya da ''2868'' numaralı Kızılay posta hesabı aracılığıyla yardım yapılabileceği belirtildi.

Geri Dön