HABER

Kızılay'ın yardım çalışmaları sürüyor

Kızılay, iki gündür devam eden kar yağışı ve fırtına nedeniyle başlatmış olduğu 'Yardım Çalışmaları'na tüm hızıyla devam ediyor.

Kızılay'ın yardım çalışmaları sürüyor

Son olarak Kızılay ekipleri tarafından Balıkesir, Bursa, Afyon ve Uşak illerinde mahsur kalan vatandaşlara ulaşılarak yardım dağıtıldığı bildirildi. Kızılay Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kızılay'ın aniden bastıran kar ve fırtına nedeniyle yolda mahsur kalan vatandaşlara yardım dağıttığı bildirildi. Son olarak, Balıkesir, Bursa, Afyon ve Uşak'ta mahsur kalan vatandaşlara yardım dağıtan Kızılay'ın, kar nedeniyle kapanan Balıkesir-İzmir Karayolu Dereboğazı mevkiinde yolda mahsur kalan yaklaşık 250 kişiye sıcak çorba, çay, su gibi temel gıda maddelerinin yanısıra batanniye desteği sağladığı belirtildi.
Öte yandan, Bursa'da bir benzin istasyonunda zor durumda olan 46 araç sürücüsüne de kumanya dağıtıldığının altı çizildi. Açıklamada, ayrıca Kızılay ekiplerinin Konya, Sivas, Elazığ ve Erzurum illerinde meydana gelebilecek 'Afet Durumu'na karşı da hazırlıklarını tamamladığı ve Kriz Yönetim Merkezleri ile koordineli çalışmalar yapılarak talep doğrultusunda yiyecek, giyecek ve ısınma araçlarının hazır bulundurulduğu ifade edildi.

Öte yandan, başta İstanbul olmak üzere Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Afyon ve Bolu illerinde yaşam şartlarının giderek daha da güçleştiği ve kar yağışının pazartesi gününe kadar devam edeceği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler