KKTC ile Kıbrıs arasına hava köprüsü

LEFKOŞA (İHA) - KKTC'de çalışanların Türk vatandaşlarının büyük bir bölümünü Hataylılar oluşturuyor. Ana vatan ile yavru vatan arasında da en çok seyahat edenler yine Hatay kökenliler. Bu gidiş-gelişlerin konforu ve zamanlaması için artık yeni bir dönem başlıyor. Hatay ile KKTC arasında bir hava köprüsü kuruluyor.

Hatay Valisi Ahmet Kayhan, bir süre önce hizmete açılan havaalanından yakın zamanda KKTC'ye ve Ankara'ya seferler başlayacağını bildirdi. Kayhan, İl Genel Meclisi toplantısında, Özel İdare'nin katkı ve desteğiyle yapılan çalışmaları anlattı.

Havaalanından İstanbul'a yapılan uçak seferlerinde doluluk oranının çok iyi olduğuna dikkati çeken Kayhan, şöyle devam etti:

"Bazı kişiler havaalanın bu kapasitede çalışacağını tahmin edemiyordu. Ancak, şu an İstanbul'a günde 2 uçağın kalkması gündemde. Ayrıca Özel İdarenin 50 milyon YTL'lik katkısıyla altyapısı tamamlanan havaalanından, kısa süre sonra Ankara ve Kıbrıs'a da seferler başlayacak. Kentimiz havaalanı sayesinde daha da gelişecek."