HABER

Koçman'a "Devlet Üstün Hizmet Madalyası"

İSTANBUL (İHA) - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, İşadamı Sıtkı Davut Koçman'a, Türkiye'ye yaptığı hizmetlerden ötürü "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" verdi.

Saat 11.00'de Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen törene eşi Mefharet Koçman ile katılan Sıtkı Davut Koçman'ın, tören sırasında oldukça duygulandığı gözlendi. Törende bir konuşma yapan Ahmet Necdet Sezer, "Ülkemizin dünyaya tanıtılmasında ve devletimizin yücelmesinde gösterdiği çabalardan dolayı, Sayın Sıtkı Davut Koçman'a 'Devlet Üstün Hizmet Madalyası' tevcih edilecektir. Yaşam öyküsünün gelecek kuşaklar için yol gösterici olacağına inanıyorum. Yaşamı boyunca her zaman, ülkenin geleceğinden kendini sorumlu tutma bilinci ile hareket eden Koçman, girişimleri ve hizmetleri ile örnek olmuş, ulusumuzun takdirini kazanmıştır" dedi.

Sezer'in konuşmasının ardından tören ile ilgili duygularını dile getiren Sıtkı Davut Koçman ise savaşta gösterdikleri hizmetlerinden ötürü ailesine verilen madalyalar bulunduğunu, 1973 yılında da İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından kendisine bir madalya verildiğini belirtti. "Nihayet ülkemden bir madalya almak nasip oldu" diyerek sitemkar bir şekilde konuşan Koçman, sözlerine şöyle devam etti:

"Hayatımda hiç kumar oynamadım. Yatırım yapmak, yeni alanlarda iş kurmak benim oynadığım tek kumar oldu. Bu ülke için her türlü riske seve seve atıldım. Ayrıca, ülke yönetimi konusunda Sayın Sezer'e yöneltilen eleştirilerin de yersiz olduğunu düşünüyorum."

Yapılan konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in elinden "Devlet Üstün Hizmet Madalyası"nı alan Sıtkı Davut Koçman, attığı her adımda yanında olduğunu vurguladığı eşi Mefharet Koçman'a teşekkür etti.

Sıtkı Davut Koçman ve Mefharet Koçman'ın tekerlekli sandalye ile katıldığı tören, madalya takılmasının ardından son buldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön