HABER

Köln'de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliği

Etkinlik çerçevesinde AA fotoğraflarından oluşan "Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi" açıldı

KÖLN (AA) - Almanya'nın Köln kentinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinliği düzenlendi.

Türk sivil toplum kuruluşlarının (STK) öncülüğünde Türkiye'nin Köln Başkonsolosluğunda yapılan etkinlik, şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı.

Anma töreninde, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Etkinlik çerçevesinde Anadolu Ajansı (AA) fotoğraflarından oluşan "Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi" de açıldı.

Etkinlik öncesi basın mensuplarına açıklama bulunan Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla hain darbe girişimine karşı eşi görülmemiş bir mücadele başlatıldığını, halkın tanklara, uçaklara, silahlara karşı göğsünü siper ettiğini hatırlattı.

Erciyes, "Bu eli kanlı örgütün gerçek yüzünün dünya kamuoyuna tanıtılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu terör örgütün tüm bağlantılarının ortaya çıkarılması ve sorumluların yargı önünde hesap vermesi için mücadelemiz devam edecek." dedi.

Köln Başkonsolosluğu yerleşkesinde açılan ve darbe girişimi gecesi AA muhabirlerinin objektiflerine yansıyan fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisi, 20 Temmuz'a kadar gezilebilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön