Köprülerden indirimli geçiş hafta sonu başlıyor

Köprülerden indirimli geçiş hafta sonu başlıyor

Boğaz köprülerinden indirimli geçişler, hafta sonundan itibaren uygulanmaya başlanacak.

Dikkat! Yarın köprü ve otoyollarda iş yavaşlatılacak

Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerinden geçiş ücretlerinde indirim yapılmasına ilişkin hazırlıklar sürüyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, köprü geçiş ücretleri konusunda bir vatandaşın 1999 yılında açtığı ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanan dava nedeniyle alınan indirim kararı doğrultusunda OGS ve KGS sistemlerindeki
ayarlamalarını birkaç gün içinde tamamlayacak. Karayolları Genel Müdürlüğü, indirimli tarifeyi, 15 Mart Cumartesi gece yarısından itibaren uygulamaya koyacak.

Yeni tarifeye göre, geçiş ücretleri yüzde 11 ila yüzde 13 arasında değişen oranlarda düşecek. Buna göre, 3.75 YTL olan otomobil, motosiklet, kamyonet ve minibüslerin köprü geçiş ücretleri 50 YKr düşürülecek. Uygulamanın başlamasıyla, iki akslı ve aks aralığı 3 metre 20 santimetreden küçük olan otomobil, motosiklet, kamyonet, küçük ve büyük otobüs ile kamyon geçiş ücreti 3.25 YTL olacak.Geçiş ücretleri, 3 akslı araçlar için 9 YTL'den 8 YTL'ye, 4-5 akslı her türlü araç için 22 YTL'den 20 YTL'ye, 6 ve daha fazla akslı araçlar için 28 YTL'den 25 YTL'ye inecek.

AA