HABER

Kritik görüşme sona erdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı George Bush ile yaptığı görüşme sona erdi. Basın toplantısı yapmaları bekleniyor.

Kritik görüşme sona erdi

Beyaz Saray'da Başbakan Erdoğan'ın beraberindeki Türk heyetinde Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun da bulunuyor. Görüşmenin ardından Başbakan Erdoğan'ın basın toplantısı düzenleyerek görüşmeyle ilgili bilgi vermesi bekleniyor.

Oval Ofis'te yapılacak görüşme çerçevesinde Washington'a gelen Erdoğan'a, ABD ziyaretinde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun ile diplomat ve bürokratlar eşlik ediyor.

Erdoğan ve Bush'un, terör örgütü PKK ile mücadele, Irak'taki gelişmeler, Kıbrıs ve 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları olmak üzere, iki ülkeyi ilgilendiren ikili ve bölgesel gelişmeleri ele almaları öngörülüyor.

Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı Bush ile bir araya geldikten sonra Amerikan Ulusal Basın Kulübü'nde (NPC) bir konuşma yapacak. Bu konuşmanın ardından Erdoğan, düşünce kuruluşu Stratejik ve Uluslararası Etütler Merkezi'nde (CSIS) bir toplantıya katılacak. Erdoğan'ın, daha sonra ABD'nin eski Dışişleri Bakanlarından Madeleine Albright ile bir araya gelmesi öngörülüyor.

Temaslarını tamamlamasının ardından Erdoğan, İtalya Başbakanı Romano Prodi'nin davetlisi olarak, resmi bir ziyaret için bu ülkeye geçecek.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler