Küçük çocuğa cinsel tacize 13 yıl

TRABZON (İHA) - Trabzon'da küçük yaştaki erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan Y.H., 13 yıl 4 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Trabzon'da yaklaşık 1 yıl önce meydana gelen olayda 10 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan Y.H. ile ilgili davanın karar duruşması Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Sanık Y.H. (17) de davada hazır bulundu. Hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı ve hürriyetinin sınırlandırılması' suçlarından dava açılan sanık Y.H., duruşmadaki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, sanık Y.H.'yi, 15 yaşından küçük çocuğa cebir ve tehdit kullanmak suretiyle cinsel istismarda bulunmak suçundan 10 yıl ağır hapis cezası ile cezalandırırken bu cezayı, daha sonra indirime giderek 8 yıl 4 ay hapis olarak belirledi.

Mahkeme heyeti ayrıca sanık Y.H.'yi cebir ve şiddet kullanmak suretiyle özgürlüğü kısıtlamak suçundan da 5 yıl olmak üzere toplam 13 yıl 4 ay ağır hapis cezasıyla cezalandırdı.