Küçük gözleri büyük göstermek için 14 ipucu

Gözler yüzümüzün daha güzel ve çekici görünmesi için en önemli organlardan biridir. Gözlerimizin rengi, şekli veya büyüklüğü genetiktir ve bunu değiştirmek de bizim elimizde değildir. Sizin de gözleriniz küçükse, basit birkaç makyaj hilesiyle olduğundan büyük, gösterişli ve çekici hale getirebilir, bu durumu lehimize çevirebiliriz.

Küçük gözleri büyük göstermek için 14 ipucu

Öncelikle göz çevrenizi sakinleştirin, şişlikleri giderin. Bunun için göz çevresine özel maskelerden yapın ya da hafifçe buz gezdirin.

Göz altı çizgileri için kapatıcı kullanın. Koyu halkalar, göz altlarındaki siyah çizgiler gözlerin daha küçük görünmesini sağlar. Göz çevresini aydınlatmak için uygun renkte bir kapatıcı ile göz çevresindeki morlukları gizleyin, gözleri ön plana çıkarın.

Her kadının bir kirpik kıvırıcısı olmalı! Çoğumuz onu kullanmayı unuturuz. Fazladan 20 saniyenizi ayırın ve kirpiklerinizi kıvırın. Bu, gözleri daha geniş ve daha açık gösterecektir.

Kirpikleri uzatan bir maskara kullanın. Uzun ve ayrık kirpikler, gözlerde efekt yaratır.

Siyah bir eyeliner ile kuyruklu bir çizgi çekin.

Alt kirpiklerin dış kenarlarına doğru kalem çekin ama göz pınarlarına kalem değdirmeyin.

Göz içine beyaz kalem çekin.

Göz şişliklerini tedavi edin. Şişkin gözler gözlerinizi daha kapalı göstereceği için aynı zamanda olduğundan da küçük gösterir. Gözlerinizdeki şişlikleri salatalık dilimleri ile tedavi edebilirsiniz.

Göz kapağının kıvrım yerlerine kahverengi far ile gölge yapın. Bu, gözleri vurgular.

Kaş kemiği üzerine aydınlatıcı sürün. İnci beyazı aydınlatıcı gözleri büyük ve parlak gösterir.

Kaşlarınızın kavisi belirgin ve yukarı doğru olsun. Kaşlar da gözlerin görünümünü etkileyen faktörlerdendir.

Kaşlarınızın bakımını aksatmayın. Gözleri küçük olan kimselerde kaşlar normalden daha fazla ön plandadır. Bu yüzden daha bakımlı olmak zorunda ve başı boş tüyler olmamak zorunda. Aynı zamanda gözlerinizin daha büyük gözükmesini de sağlayacaktır.

Far bazı kullanın. Far bazı kullanmak hem makyajınız için düzgün bir temel olacak hem de daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Lavanta rengi far, gözleri daha parlak ve büyük gösterir. Lavanta ve mor tonları ile gölgeler yapın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler