KYK yurt yerleştirme sonuçları açıklandı

Öğrencilerin merakla beklediği KYK yurt yerleştirme sonuçları açıklandı.

KYK yurt yerleştirme sonuçları açıklandı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yurt yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Yurt başvuruları 3 Eylül Pazartesi günü başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızın yerleştirme sonuçlarını sizler için iki gün gibi rekor bir sürede tamamladık." dedi.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

KAYIT ÜCRETİ NEREYE ÖDENECEK?

İlk kayıt ücretleri, Ziraat Bankası üzerinden ödenecek. Yurt hakkı kazanan öğrenciler, kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan "e-ödeme" ekranından ilk kayıt ücretini ödeyebilecek.

KAYITLAR E DEVLET'TEN YAPILACAK

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-devlet şifresi ile "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden yurt kayıt işlemleri linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu olmayacak.

YURTLARIN AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Resmî Twitter Hesabı'ndan yapılan açıklamaya göre yurtlar, 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren açılarak hizmet vermeye devam edecek.

Okuyucu Yorumları 3 yorum
ne biçim iş anlamadık..2 maaş giren eve yurt asıl çıkıyor ... tek maaş giren eve 66.yedek çıkıyor anlamadık gitti.hadi eskiden FETOCULAR vardı her türlü dolap dönerdi ya...şimdi
İhtiyacı varki,birşekilde sebebi varki başvuruyor yurtta kalmaya öğrenciler.bu ne saçmalık,hangi devirdeyiz?duruma bak,düzeye bak,kafaya bak,uğraştığımız işlere bak,gelinen hale bak?SARAYDA YATMA ASLANIM,ÖZEL UÇAKLA FİNK ATMA,DEVLETİ ÇIKARINA KULLANIP SEÇİMLERDE HER KURUMU MEDYASINI HERŞEYİ KENDİ LEHİNE ÇALIŞTIRMA.bu meseleler basit gibi ama bu çağda tek başına 16 yıldır iktidar sonrası konuşulabilecek meseleler olmamalı.şuna bak yurda başvuruyorsun çıktımı çıkmadı mı?bunu kabullenmek bunu anlamak mümkün değil.YALNIZ ACAİP ŞEKİLDE ADALET GELİYOR HABERİNİZ OLSUN.HEMDE ÇOK FECİ ŞEKİLDE.İZLEEEE
asgari ücretliyiz bizede çıkmadı.Eğer maddi durumu iyi olanlara çıkmışsa yuhhh derim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler