HABER

Libya'daki Türklerin tahliyesi için 3 uçak

Libya'da yaşayan bazı Türk vatandaşlarının tahliye edilmesi amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca koordinasyon çalışmalarına başlandığı bildirildi.

ANKARA (A.A) - 19.02.2011 - Libya'da yaşanan son gelişmeler çerçevesinde, bu ülkede yaşayan bazı Türk vatandaşlarının tahliye edilmesi amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca koordinasyon çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı, Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü ve Kızılay ile yürütülen çalışmalar sonucunda, Libya'da bulunan Türk vatandaşlarından 670'inin Türkiye'ye tahliyesinin Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu amaçla THY'ye ait tarifeli uçak bugün saat 14.00'de hareket etmiş olup, 2 adet özel tahliye uçağı da yine bugün saat 16.00 ve 18.00'de İstanbul'dan kalkacaktır. Özel tahliye uçakları ile 475, tarifeli uçak ile de 195 olmak üzere toplam 670 vatandaşımızın gün içerisinde ülkemize getirilmesi planlanmıştır.

Libya'da havalimanında bekleyen vatandaşlarımız için 600 kişilik kumanya ile diplomatik misyonlarımızda görevli personelimizin acil gıda ihtiyacını karşılamak üzere Kızılay tarafından hazırlanan toplam 1.5 ton gıda malzemesi de özel tahliye uçakları ile Bingazi'ye gönderilecektir.

Libya'da bulunan diğer vatandaşlarımızın ülkemize dönme talepleri doğrultusunda, özel tahliye uçakları gönderilmeye devam edilecektir.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön